Shox definitivně končí v Apeks a skládá vlastní tým s vyhlídkou na pařížský Major

  • 12. 01. 2023 17:35

Richard "⁠shox⁠" Papillon včerejším dnem definitivně ukončil veškeré spojitosti s organizaci Apeks. Hned na to vzápětí na svém streamu oznámil vytvoření svého vlastního nového týmu, a to přímo s cílem kvalifikovat se na nadcházející BLAST.tv Major v Paříži. Francouzský veterán se znovu po letech sešel se svým bývalým týmovým kolegou a vítězem DreamHack Winter Majoru 2014, s Edouardem "⁠SmithZz⁠" Dubourdeauxem, a se třemi francouzskými nováčky.

Bývalý hráč Apeks také prozradil, že se v minulosti zkoušel spojit i s francouzskými Falcons, avšak nakonec usoudil, že to není příliš dobrý nápad, aby se opět sešla společná soupiska s hráči jako je Nathan "⁠NBK-" Schmitt a Kenny "⁠kennyS⁠“ Schrub. Nevěří, že by to po těch letech dobře fungovalo, a tak raději zvolil cestu týmu svého.

Byl také v kontaktu s LCLC, kde dostal nabídku, kterou avšak odmítl s tím, že by neměl volnou ruku a že je připraven převzít vedení a vést tým vlastní.

SmithZz na streamu upřesnil a zdůraznil, že jeho cílem není znovu zahájit svou hráčskou kariéru, ale spíš se chce zaměřit na předávání svých bohatých zkušeností právě ve snaze zaučit tři nováčky. Jakmile se sestava ustálý, plánuje své místo přenechat dalšímu nováčkovi a chce přejít do více manažerské role.

Jako první byl na streamu odhalen Jeremy "⁠Kursy⁠" Gast, který zaujme roli AWP. Následně jeden z hráčů dosavadního francouzského týmu GenOne, 33 letý Sebastien "⁠KRL⁠" Perez. Další na řadě byl mladík Ryan "⁠Neityu" Aubry , který působil v roce 2022 v týmu LDLC a posledním dílem skládačky je 25 letý Paul "⁠day0s⁠" Niel , který nemá žádné dosavadní týmové zkušenosti, avšak je známý pro svou zdatnost na platformě FACEIT. Celé to završuje pomocný coach Boris "⁠flex0r⁠" Lat.

Soupiska vypadá následovně:

Richard "⁠shox⁠" Papillon
Edouard "⁠SmithZz⁠" Dubourdeaux
Jeremy "⁠Kursy⁠" Gast
Ryan "⁠Neityu⁠" Aubry
Paul "⁠day0s⁠" Niel

Boris "⁠flex0r⁠" Latry (pomocný trenér)

Zdroj titulní fotografie: Tilt Report

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.