Shox hledá nový domov! Apeks plánuje změny

  • 25. 10. 2022 23:00

Francouzský veterán shox, po pouhých třech měsících působení v norské organizaci Apeks, hledá nové místo, kde by se mohl usadit.

Dnes v brzkých odpoledních hodinách Apeks na svých sociálních sítích oznámil, že Richardu "shox" Papillonovi bylo od organizace dovoleno "prozkoumat své možnosti" v jiných týmech. Organizace uvedla, že Francouz „nebude součástí naší aktivní sestavy“, a vysvětlila, že důvodem tohoto rozhodnutí byl „rozdíl/omyl ve vizi mezi hráčem a organizací“.

Tato novina přišla poté, co se celý hlavní roster v září po sérii špatných výkonů odhlásil z ESEA Advanced a uvedl, že tým potřebuje "čas na rozmyšlenou a zhodnocení aktuální situace."

shox dokončil svůj překvapivý kontrakt s norskou organizací v srpnu tohoto roku, když se připojil k evropskému kombajnu po neúspěchu s Liquidem v první polovině roku, přičemž 30 letý hráč později uvedl, že jeho rozhodnutí přesunout se na lavičku bylo "nevyhnutelné."

Apeks se shoxem v hlavní sestavě pro Apeks žádná výhra nebyla

Po příchodu francouzského veterána shoxe, Justinase "⁠jL⁠“ Lekavicius a přechodu Martina "STYKO⁠“ Styka do role IGL, nebyl tým navzdory svému roster během léta schopen dosáhnout žadných příliš pozoruhodných výsledků. Jejich neobvyklé rozhodnutí vydat se do US a zúčastnit se na Fragadelphii 17 nepřineslo moc ovoce, protože skončili na 3-4 místě po neuspokojivé prohře 1-2 v BO3 sérii na mapy s BIG Academy, a to v semifinále.

Apeks na Fragadelphia 17 Source: EGW

Největší zklamání však přišlo v podobě jejich neúspěchu kvalifikovat se na IEM Road to Rio Europe RMR, po neúspěšných průjezdech všemi čtyřmi otevřenými kvalifikacemi se jim nedařilo a nepodařilo se jim vybojovat místo v LAN kvalifikace na Major v Riu.

Tato šokující absence na veledůležité události Regional Major Ranking také vedla k tomu, že Shox ztratil svůj prestižní rekord v účasti na dosud každém Majoru od vydání CS:GO, což je úspěch, který nyní drží pouze jeden hráč, a to Peter "⁠dupreeh⁠" Rasmussen.

Apeks a shox budou možná čekat na závěr IEM Rio Major, aby mohli zhodnotit své možnosti, přičemž týmy i hráči často využívají konec největší události sezóny jako šanci posílit své řady nebo hledat nové příležitosti. Uvidíme, čas vše ukáže.

Aktuální sestava Apeks:

Tim "⁠nawwk⁠" Jonasson
Joakim "⁠jkaem⁠" Myrbostad
Martin "⁠STYKO⁠" Styk
Justinas "⁠jL⁠" Lekavicius
Richard "⁠shox⁠" Papillon

Jakub "⁠kuben⁠" Gurczynski (coach)

Zdroj titulní fotografie: AFKgaming.com

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.