Šok! Končí Cryptova jako další nečekaná oběť esportové krize?

  • 30. 05. 2023 22:30
Zdroj titulní fotografie: cryptova.gg

Je všeobecně známo, že ekonomická situace (nejen) kolem esportu za poslední dobu může být popsána jako obdobím krize. Tato situace ovlivňuje nejen organizátory velkých esportových turnajů, ale právě také hráče a esportové organizace, které tvoří jakýsi pilíř celého odvětví.

První výrazné dopady krize na tuzemskou scénu přišly začátkem roku, kdy musela tradiční eSuba odstavit celou svou hlavní CS:GO sekci. Teď však nafouklá bublina dolehla i na organizaci držící 4. příčku na československém žebříčku, ostravskou Cryptovu.

"Z důvodu změny investiční strategie našeho hlavního investora jsme nuceni veškeré aktivity Cryptovy utlumit," stojí na úvod v prohlášení organizace. "Cryptova se od začátku vydala na cestu být dlouhodobý a udržitelný projekt. Bohužel nyní nemáme dost času, abychom na této cestě k cíli pokračovali a od dnešního dne utlumujeme své aktivity a budeme fungovat v omezené formě, " sděluje fanouškům svou vizi.

"V následujících měsících se tak budeme snažit najít nového silného partnera, který by měl zájem pokračovat v našem esportovém výzkumu a stát se součástí naší vize, " dává organizace fanouškům naději.

Není tedy příliš jasné, zdali je konec definitivní, a jak to teď bude s hráči jednotlivých sekcí. Avšak pravdou je, že aktuální situace nejen u nás, ale i ve světě, je rozjetým vlakem a je pravděpodobně pouhou otázkou času, kdy to odnese někdo další.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.