Společně vyrůstali a hráli Counter-Strike, teď je znají fanoušci po celém světě. TOP3 nejznámější bratři

  • Vilém Vejnar
  • 21. 06. 2021 12:00

3. místo - ScreaM a Nivera

Adil "ScreaM" Benrlitom a Nabil "Nivera" Benrlitom se narodili a vyrůstali v Belgii, ale mají předky až z dalekého Maroka. Starší Adil se dostal do povědomí fanoušků po celém světě svými one tapy a stala se z něj legenda, kterou zná většina hráčů. Po stránce aimu začal vynikat i mladší z bratrů a toho si všiml Team Heretics, jenž se stal v jeho osmnácti letech jeho prvním větším týmem. Po sedmi měsících plných kvalitních výkonů po něm šáhla v té době nejlepší francouzská organizace Vitality. Nabil "Nivera" Benrlitom konečně vystoupil ze stínu svého bratra a zahrál si i s jeho byvalými spoluhráči Richardem "shox" Papillonem nebo Cédricem "RpK" Guipouyem. Poté co předvedl, že má na to soutěžit na největších turnajích mu začátkem roku 2021 Valve novým updatem ohledně nadcházejícího Majoru změnilo postavení v sestavě. Jelikož Vitality se osvědčil systém, kde na soupisce figuruje šest hráčů a někteří se v průběhu zápasu střídají mezi mapami, tak musela přijít nutná změna, aby francouzská jednička nepřišla o RMR body, kvůli pozměněným pravidlům. Musel se tedy přemístit na lavičku a na svůj Twitter napsal, že je otevřen nabídkám na hostování i přestup.

Kam budou směřovat jeho kroky zatím není jasné. Spekuluje se i přesunu na VALORANT a připojení se do Teamu Liquid, který od srpna 2020 reprezentuje právě Adil "ScreaM" Benrlitom. ScreaM a "Baby ScreaM" by se tak konečně mohli potkat pod křídly stejné organizace.

Přejde Nivera na Valorant, aby měl možnost si zahrát se ScreaMem? Photo by HLTV.org

 

2. místo HEN1 a LUCAS1

Dvojčata Henrique "HEN1" Teles a Lucas "LUCAS1" Teles pocházející z Minas Gerais. Dlouhodobě patří mezi nejlepší hráče z Brazílie. Vyrůstali v gamerské rodině, protože jejich starší bratr Charles "pbf1" Teles i otec, který vystupuje pod přezdívkou Charles Brasil hrají nebo hráli Counter-Strike. Otec dokonce vlastní dům pro LAN akce ve městě Uberlândie. Jejich první sestava působí trochu jako Klabzubova jedenáctka, když hned čtyři hráči z pěti se jmenovali Teles. Je to přesně tak, jak myslíte, táta Charles Brasil se svými třemi syny hrál v jednom týmu. Dvojčata to nakonec dotáhla až na samotný vrchol.

První organizací, která bratrům poskytla zázemí byla KaBuM! e-Sports v čele s Gabrielem "FalleN" Toledem. Další významný milník je bezpochyb působení v Immortals. Ve světovém žebříčku jim patřilo desáté místo. Parádní jízdu předvedli na turnaji PGL Major Krakow 2017, kde ve finále o kousek nestačili na Gambit a museli se smířit se stříbrnou medailí. Dva měsíce po tomto velkém úspěchu se oba bratři dobrovolně posadili na lavičku, kvůli nespokojenosti s organizací. Bohužel pro ně stále platila smlouva, takže nemohli odejít zadarmo. Organizace měly možnost brazilské duo z Immortals vykoupit, ale požadovaná částka představovala příliš vysoká čísla. Koncem roku nadešlo vysvobození v podobě konce smlouvy. Po angažmá v 100 Thieves a Luminosity Gaming se dvojčata rozdělila. Lucas "LUCAS1" Teles přestoupil do MIBR, zatímco Henrique "HEN1" Teles podepsal s FURIA Esports. Více se dařilo reprezentantovi týmu FURIA, který pomáhal svým spoluhráčům držet se mezi elitou za což se umístil v žebříčku TOP20 hráčů z celého světa na 16. místě. Oba bratři se ale začátkem roku 2021 opět shledali, tentokrát v O PLANO.

Telesovi pohromadě Photo by CharlesBrasil1 - twitter

 

1. místo NiKo a huNter-

Rodáci z Bosny a Hercegoviny jsou sice bratranci, avšak v mnoha rozhovorech řekli, že se považují za bratry. Od mládí spolu trávili spoustu času hraní počítačových her. Dnes společně hrají pod křídly G2 a řadí se mezi ty nejlepší z nejlepších. Oběma ale chybí to poslední, aby se zapsali do historie, trofej z Majoru. Zatím úspěšnější Nikola "NiKo" Kovač neměl ke zdvihnutí poháru z nejprestižnější soutěže daleko. Všichni si samozřejmě pamatujeme, co se stalo v Bostonu. Teď chytl druhý dech. Společně s Nemanjou "huNter-" Kovačem táhnou G2 na vrchol. Třeba bratranci zvládnou dojít pro nejcennější trofej společně.

O rok mladší Nikola se narodil ve městě Brčko, jenž leží hned u hranic s Chorvatskem a za pár desítek minut se odsud dá dojet i do Srbska. Nemanja přišel na svět v nedaleké Bijeljině, kde jeho rodiče provozovali internetovou kavárnu. Jednou za čas se v tomto podniku pořádal turnaj v Counter-Striku. Bosenské duo si tak mohlo vyzkoušet jaké to je hrát na LAN akci už od útlého věku. Jako většina hráčů i oni spolu hráli spíše pro zábavu než pro výsledky. Vše se změnilo, když se Nikola "NiKo" Kovač zviditelňovat na evropské scéně. Po pár odehraných zápasech jakožto stand-in v mousesports se mu německá organizace rozhodla nabídnout profesionální kontrakt. Po dvou letech strávených u Myšáků podepsal s FaZe Clanem. Společně s hvězdami jako Ladislav "GuardiaN" Kovács nebo Olof "olofmeister" Kajbjer tvořil nejlepší evropský mix na CS:GO scéně. Prožil si s nimi vzestup i pád. Zatímco Nikola válel za FaZe, tak se i Nemanja "huNter-" Kovač vydal na dráhu profesionálního hráče. Po působení v iNation a Binary Dragons se upsal Valience, jenž se později přejmenovala na CR4ZY. I on začal ukazovat svůj ohromný talent a sáhlo po něm G2.

Koncem roku 2020 přišla nabídka, která se nedala odmítnout. Francouzská organizace podepsala se starším z bratranců a Nemanjou "nexa" Isakovićem smlouvu. Do svých řad chtěla i druhého Kovače. Nikola na nabídku kývnul čímž si oba splnili sen. Vždy si chtěli zahrát po boku toho druhého na elitních turnajích. Po pomalejším rozjezdu se jim začalo dařit a dnes jsou čtvrtým nejlepším týmem světa. Stále ale čekají na větší společný úspěch.

Vysněné shledání v jednom špičkovém týmu se stalo skutečností Photo by G2 Esports

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.