Sprout nahrazuje MOUZ v Elisa Masters Espoo

  • 10. 11. 2022 21:45

Brazilský major v Riu je v plném proudu, avšak pár dní na to nás hned čeká největší finský event Elisa Masters Espoo, kde si týmy zahrají o úctihodný prizepool 200 000$ a pro vítěze nabídne místo v play-inu IEM Katowice 2023. V současné době zbývá obsadit pouze jedno poslední místo, a to formou přímého invitu.

Elisa dnes na svých sociálních sítích oznámila, že se německá organizace Sprout zúčastní Elisa Masters Espoo a oficiálně vstoupí do turnaje jako náhrada za dříve pozvané MOUZ.

MOUZ byli nuceni odstoupit z plánované LAN akce ve Finsku, a to kvůli pokračujícímu působení na IEM Rio Major, kde se MOUZ v čele se slovenským Davidem "frozen" Čerňanským kvalifikovali až do čtvrtfinále a už dnes se ve 21:30 utkají proti Cloud9. Místenku do čtvrtfinále si tak zajistili po svém vystoupení 3-2 v Legends Stage, kdy dokázali zvítězit nad Liquid, Vitality a ENCE.

frozen hrající pod dresem MOUZ Source: iSport

Na druhou stranu, Sprout se zúčastní Elisa Masters Espoo po překvapivé cestě, kterou předvedli při kvalifikaci na onen IEM Rio Major. Tým dokázal překvapit tím, že si zajistil spot v Legends Stage stavem 3-1 a proletěl tak skrz Regional Major Ranking bez sebemenších problémů. Týmy jako jsou forZe, Spirit a B8 nebyli pro ně překážkou. Jejich síly nestačili pouze na FaZe, proti kterým prohráli 1-2 na mapy.

Zatímco se Sprout v čele s Dánem Ismail "Refrezh" Ali opravdu snažili udržet si svou silnou formu i na $1,250,000 eventu v Brazílii, bohužel jim to nakonec nevyšlo a v Legends Stage odešli z turnaje stavem 1-3 na zápasy. Nutno však zmínit, že dokázali vyřadit jednoho z favoritů turnaje, a to Ninjas in Pyjamas. Elisa Masters Espoo bude tak pro tým Sprout další velkou zkouškou.

Refrezh v čele Sprout na IEM Rio Source: Fraglider

Turnaj bude hostit několik špičkových světových týmů, včetně hlavních týmů jako je ENCE, BIG a fnatic. Zahlédneme i Astralis, avšak stále bez nově podepsaného Nicolai "⁠dev1ce" Reedtze. Místo něj za dres Astralis nastoupí akademický hráč Kristoffer "⁠Kristou" Aamand.

Aktualizovaný seznam týmů pro Elisa Masters Espoo je tak následující:
Astralis
BIG
HEET
HAVU
500
Sprout
ENCE
fnatic
GamerLegion
Complexity
SAW
TBA (Invite)

Zdroj titulní fotografie: Twitter @ElisaEsports

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.