Sprout o sekci Academy: "Představujeme vyvrcholení našich společných snah v esportu"

  • 11. 07. 2023 15:55
Zdroj titulní fotografie: @sproutGG

V návaznosti na včerejsí oznamení hlavní soupisky Sprout pokračuje ve své reformě a oficiálně představuje svou vlastní akademickou sekci. Jedná se tak o historicky první akademickou sekci, kterou má Sprout pod svými křídly.

Soupiska se skládá z třech sedmnáctiletých hráčů - polský hráč Filip "AxEcHo" Czajka, který loni krátce zkoušel s AGO, dánský AWPer Emil "sL1m3" Stolz, a srbský hráč Petar "zecco" Živanović. Následuje Rumun Mihai "fNk" Costache, bývalý spoluhráč Laurențiu "lauNX" Țârlea a Iuliana "regali" Harjău z dob jejich působení v GameAgents, který naposledy hrál v The Prodigies. Celé to uzavírá papírově nejzkušenější hráč Sebastian "Tauson" Tauson Lindelof, který ve svých 17 letech odehrál již přes 370 map evidovaných portálem HLTV, a to hlavně za poslední období ve svém dosavadním angažmá v rámci týmu MASONIC.

Hlavní součást celé reformy bude tvořit trenérské duo, Danny "BERRY" Krüger a Mihajlo "Feed" Petrović, které si rozdělí zodpovědnost mezi hlavní a juniorskou soupisku a budou se navzájem doplňovat v případě potřeb. Oba trenéři pro portál HLTV uvedli, že účelem akademie je rozvíjet nové talenty, které by se v budoucnu mohli prosadit do hlavního týmu, který se v poslední době potýká s problémy se stabilitou - za poslední rok bylo uskutečněno neuvěřitelných 8 změn na soupisce, včetně těch posledních.

Prohlášení organizace v rámci oficiální tiskové zprávy na webu Sprout:

"Tým Sprout CS:GO Academy představuje vyvrcholení našich společných snah a naší snahy přispět k růstu talentů v oblasti esportu. Nyní to konečně můžeme oficiálně oznámit a představit vám náš nově sestavený tým akademie. Ve společnosti Sprout se dlouhodobě snažíme prosazovat a podporovat mladé talenty, před dvěma lety jsme to s Canem "Kyuubii" Ali nakonec posunuli na další úroveň. Vzhledem k tomu není překvapením, že naším hlavním cílem je podpora a mentoring mladých hráčů, kteří mají potenciál vyniknout v kompetitivním hraní. Mladí talenty hrají klíčovou roli nejen při pomoci a posilování scény, ale slouží také jako zásadní dlouhodobá investice pro jejich případné začlenění do naší hlavní sestavy."

"Nabídkou strukturovaného tréninkového programu, odborného vedení a podpory ze strany zkušených veteránů CS:GO jim chceme pomoci vydláždit cestu k tomu, aby se z nich staly impozantní síly, které budou zaznamenány na kompetitivní scéně CS:GO. Pro tyto klenoty se Sprout stává výchovným prostředím."

Sprout Academy přichází ve složení:

Filip "⁠AxEcHo⁠" Czajka
Mihai "⁠fNk⁠" Costache
Sebastian "⁠Tauson⁠" Tauson Lindelof
Emil "⁠sL1m3⁠" Stolz
Petar "⁠zecco⁠" Živanović

Mihajlo "⁠Feed⁠" Petrović (trenér)

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.