Stěhování z Cryptovy do Dynama. Organizace vítá nového trenéra!

  • 07. 02. 2023 22:45
Zdroj titulní fotografie: ECLOT.eu

Prázdné místo na AWP slotu v Dynamo Eclot stále zavání otázkami, avšak organizace dnešním dnem příchází s novinkou ve znamení přesedlání dosavadního trenéra Cryptovy, Pavla "replay" Vaňka, na post trenéra do Dynama Eclot. Ten bude nově nejen asistentem hlavního trenéra hlavní sekce, ale také hlavním koučem Dynamo akademie, Thunders.

Minulý rok působil replay jako hlavní kouč hlavní sekce Cryptovy a na straně červeného týmu tento post dosud patří Miloši "Dzejky" Frčovi, jehož bude Vaněk nově asistentem.

dzejky.jpg

Coach hlavní sekce Dynamo Eclot, Miloš "Dzejky" Frčo Source: Dynamo Eclot

Hlavní důvod přechodu z Cryptovy do Dynama

"Mým hlavním důvodem byl jiný pohled na dlouhodobou koncepci týmu. Dalším důvodem byli také lidé v DNE, mezi hráči mám své dlouholeté přátele a těším se na práci s nimi i s managementem. Bude to pro mě zase něco nového," vyjádřil se Vaněk ke svému přechodu v tiskovém prohlášení na webu organizace.

"Jsem rád, že zároveň budu u něčeho, co je v Česku zatím pouze v plenkách. Projekty akademií už jsou sice zažité, každopádně dle mého názoru nejsou koncepčně dobře pojaté. V DNE chceme vybudovat strukturu podobnou NAVI a doufám, že se nám to společně povede a posuneme scénu na další úroveň," dodává ke svým vizím.

Vaňkovy osobní cíle v Dynamu

Vaněk se staví za filozofii dlouhodobé udržitelnosti, kterou tým Dynamo Eclot sdílí. Plánuje týmu pomoci zůstat na vrcholu domácí scény a má i svoje osobní cíle, které chce s týmem dosáhnout. "Těmi krátkodobými bude najít se v trochu odlišné roli, než jsem měl doposud. Práce s mládeží je přeci jen o něčem jiném než full time koučování elitního týmu. A z dlouhodobých se individuálně rozvíjet, sbírat zkušenosti a dál se na scéně prosazovat jakožto odborník na CS:GO."

Mindset organizace do budoucna

"Myslíme si, že naše scéna nabízí velké množství nevyužitého potenciálu. Proto je jedním z našich hlavních cílů rozvoj týmu a práce s mládeží. Na to, abychom s mládeží mohli plnohodnotně pracovat, musíme vytvořit kvalitní strukturu a prostředí, kde umožníme talentu růst a dál se rozvíjet. A jestli chceme tohoto stavu dosáhnout, je nevyhnutelné investovat také do rozvoje trenérské struktury," říká k příchodu Vaňka Ondrej Bobula, Business Development manažer Dynamo Eclot.

Proč právě Pavel "replay" Vaněk?

"Vidíme v něm silného trenéra, který má odpovídající množství vědomostí a ochotu se podílet na námi zamýšleném směru ve vývoji výchovy mládeže. Věříme, že právě jeho příchodem dokážeme vytvořit prostředí, které nám do budoucna vychová novou generaci hráčů, na které budou fanoušci."

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.