Šurimský císař po skončení banu opět ovládá profesionální scénu v LoL

  • 02. 04. 2024 13:30
Azir (League of Legends)

Po nedávném návratu z global banu je Azir zpět v akci a okamžitě se stává prakticky stoprocentní volbou pro midlanery v League of Legends. S jeho návratem v patchi 14.6 si tento šampion upevnil svou pozici ve hře. Jediný midlaner, kterého jsme do dneška viděli časteji je Orianna. Ta po návratu Azira na scénu spadla s prezencí na 42%.

Azir, císař ze Shurimy, se vrátil na vrchol popularity ve střední dráze profesionálních zápasů League of Legends. Po opravě chyby, kvůli které byl dočasně vyřazen z hry, se tento legendární šampion vrátil v patchi 14.6 a okamžitě se stal jedním z nejvyhledávanějších picků, když v nejlepších ligách světa už je jeho prezence přes 80%.

Výsledky Azira na profesionální scéně jsou pozoruhodné, což dokazuje statistika ze serveru GOL.GG. S více než tisícovkou odehraných zápasů se Azir pyšní 51% winratem. Jako příklad lze uvést korejského midlanera, Lee “Aria” Ga-eul,který má s tímto šampionem winrate přes 78% a KDA 7.0, což jen zdůrazňuje Azirovu sílu v kompetitivních zápasech.

Návrat Azira do herní mety nebyl však přijat s nadšením ze strany všech hráčů. Mnozí na platformě Reddit vyjádřili obavy z toho, že je Azir příliš bezpečnou volbou, která dokáže v zápasech určovat tempo, ať už díky jeho schopnosti útočit nebo se stáhnout z boje. Jeho síla ve hře roste spolu s nákupem předmětů, jako jsou Rabadon, Liandry nebo Nashors tooth, což z něj činí těžko zastavitelného soupeře ve pozdějších fázích hry.

Inspirace výkony Azira na mistrovství světa v League of Legends v roce 2023, kde za šampiona řádil Faker, přiměla mnoho hráčů k tomu, aby si šampiona vybírali ve svých zápasech. Přesto se ukázalo, že Azir vyžaduje vysokou míru dovedností k efektivnímu hraní, což se odrazilo v nižším winratu mezi méně zkušenými hráči v nižších ligách. Azirův návrat tedy znovu potvrdil jeho status jako šampiona, který je ve správných rukou skutečnou silou a je těžké ho udržet vybalancovaného na všech úrovních hry.

Zdroje: DOT ESPORTS, gol.gg

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.