Talent je "poprvé" nucen opustit skvadru Cloud9. Zvládne se angažovat i jinde?

  • 23. 03. 2023 19:00
Zdroj titulní fotografie: Escorenews.com

V lednu byl přesunut na okraj soupisky, na lavičku, aby uvolnil místo pro Timura "buster" Tulepova, a nyní opouští skvadru definitivně, a to defakto poprvé od svého zápisu v HLTV, nepočítaje Gambit Youngsters.

Ruský střelec Timofey "interz" Yakushin opouští organizaci Cloud9 po dvou měsících na lavičce. 22letý hráč strávil téměř čtyři roky hrající spolu s jádrem Vladislava "nafany" Gorshkova, Dmitrije "sh1ro" Sokolova a Sergeje "Ax1Le" Rykhtorova. Spolupráce, která začala již v roce 2019 s Gambit Youngsters, je dnešním dnem u konce. Zvládne se i přes tuto zkušenost angažovat do budoucna i jinde?

Zlatá éra Gambitu

Interz přispěl k dominanci Gambitu v pozdějších fázích online éry, kdy skvadra získala první místa na IEM Katovice 2021 a BLAST Premier Spring Final 2021 a dosáhla tak až na první místo ve světovém žebříčku. Ruské jádro zůstalo na vrcholu až do července téhož roku, kdy je Natus Vincere svrhlo po vítězství na IEM Cologne.

Tým krátce soutěžil pod záštitou Players, než byl v dubnu 2022 převzat organizací Cloud9, a právě s touto organizací interz získal svůj první titul na velkém turnaji, IEM Dallas.

Po vystoupání na vrchol následuje pád

interz však postupem času neudržel stále stejnou úroveň konzistence po zbytek roku s kalifornskou organizací se mu podařilo zaznamenat pouze jeden kladný výstup v zelené, a to s číslem 1,08 HLTV ratingu na ESL Pro League Season 16.

Poslední turnaj týmu Cloud9 s hráčem interzem byl IEM Rio Major a po vypadnutí favoritů jako Vitality a Natus Vincere v Legends Stage se očekávalo, že tým bude bojovat o trofej. Nicméně, tým opět selhal v play off a hned ve čtvrtfinále byl vyřazen týmem MOUZ.

Ohodnotit

1

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.