Team Liquid ztratili vedení a na Worlds se nepodívají, tam jedou Evil Geniuses

  • 05. 09. 2022 14:42

Titul v jarním splitu a top4 na MSI, taková byl letošní rok pro organizace Evil Geniuses. Výkony EG na začátku roku nebyly ideální, pak přišly Play.offs, ve kterých okamžitě spadli do lower bracketu a jediná prohra by znamenala vyřazení. Zlí géniové to naštěstí zvládli a všechny týmy, na které v lower bracketu narazili, smetli v poměru 3-0.

Na MSI už nevypadali tak dobře, jejich porovnání s Evropou skončilo zničením od G2 v celkovém poměru 0-6. O MSI se mohlo Liquidu jenom zdát, přívedli Hanse Samu, Bwipa a Bjegsena, které doplnili o Santorina a CoreJJ. Sestava, která byla předurčena zničit všechny LCS týmy, dopadl tragicky, 0 titulů a žádná účast na světovém turnaji.

Jak ale vypadal zápas s EG? Z počátku první hry se nám TL ukazovali skvěle, byli rychlejší na mapě a drželi si vedení na goldy. Byli to ale hlavně carry championi EG, kteří neztráceli, Impact ani Jojopyun nebyli pozadu a mohli tak úřadovat. Nakonec to byla právě tato dvojice a Inspired na Jarvanovi, kteří donesli do tábora EG první mapu.

Další dvě mapy byly v režii Teamu Liquid, Bjergsen na Taliyah a EG vypadali, že do toho nemají co dělat. Bjergsen ukázal mladému Jojopyunovi své zkušenosti, byl na mapě vždy rychlejší a ničil obranné linie EG. TL si zajistili vedení 2-1 a dělila je od postupu na světový šampionát pouze jediná hra.

Ale jak už to tak bývá, tak poslední hra bývá tou nejtěžší. Za stavu 2-1 přiletěl pomyslný míček znovu na stranu EG. Byl tu jejich tah, jejich výběr strany a zároveň i poslední šance udržet se v sérii. Míček vzal do svých rukou korejský toplaner Impact a stylově, pentakillem, poslal hru do poslední možné mapy. Míček byl nyní na straně Teamu Liquid, bylo na čase ho poslat zpět. Bohužel Impactův Pentakill posunul momentum až moc na stranu EG a tak to byli TL, kteří byli v ohromném problému. Nakonec z něj nenašli cestu a na světový šampionát míří Evil Geniuses v sestavě Impact, Inspired, Jojopyun, Danny a Vulcan.

Zdroj titulnej fotografie: Twitter/LCS

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.