Termín Worlds je v ohrožení, turnaj se kryje s Asian Games

  • Filip Antoni
  • 15. 06. 2023 12:00

Na konci září každého roku začíná pravidelně největší League of Legends turnaj na světě. Letos se ale spekuluje o změně termínu, z toho důvodu, že letošní Worlds se nejspíše budou krýt s turnajem Asian Games, kde hrají korejští hráči o možnost se vyhnout vojenské služby.

Asian Games v League of Legends začínají přibližně ve stejný čas, jako Worlds 2023. Oficiální začátek Worlds ještě není a proto se spekuluje o možném posunu turnaje na pozdější termín, než je pravidelný start.

Pro korejské hráče jsou Asian Games nejdůležitějším turnajem, protože když je vyhrají, tak mohou dostat uvolnění z povinné vojenské služby. Na turnaji se mají objevit jména jako Kanavi, Zeus, Chovy nebo třeba Faker. Všechna tato jména by pak na světový šampionát přijela později nebo by o něj úplně přišla.

Faker a Ruler už měli šanci vyhrát poslední Asian Games, když prošli do finále bez jediné prohry. Ve skupině dvakrát porazili Čínu a na tu narazili i v souboji o titul. Tým historicky nejlepšího regionu tam padl přávě s Čínou v poměru 1-3 a toto tak může být poslední šance pro oba tyto hráče.

Riot Games jde hlavně o asijské fanoušky, kteří budou sledovat asijské hry a jsou to právě oni, kdo tvoří většinu divácké základny světového šampionátu. Čínskou ligu sleduje pravidelně okolo 10milionů diváků. Proto se na internetu objevily spekulace o tom, že by Riot Games mohli přeložit termín konání světového šampionátu.

Zdroj úvodního obrázku: LoL Esports, Riot Games

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.