Tímu eSuba sa postup na V4FSF vzďaľuje, šancu budú mať ešte hráči v kvalifikácii na MSR

• Sebastián Soroka
  • 29. 09. 2021 06:38

Organizácii eSuba sa postup na turnaj V4 Future Sports Festival vzďaľuje. Po tom, čo sa jej z regionálnej kvalifikácie podarilo postúp do uzavretej kvalifikácie - International Cup, živili nádej na "skorší" postup. V turnaji International Cup však nepostúpili Benq1ho zverenci zo skupiny a práve postup do playoff garantoval miestenku na novembrovom LAN turnaji v hlavnom meste Maďarska.

Tím eSuby nezvládol hneď úvodný skupinový zápas proti bulharskému FIEND a prehral 0:2 na mapy. Týždňova prestávka mala eSubákom zregenerovať sily a pripraviť ich na súperov z Budapest Five a celku ONYX. Zatiaľ čo maďarskú zostavu Budapest Five dokázali hráči poraziť, tím ONYX už bol nad ich sily.

Vo veľmi tesnom závere poslednej tretej mapy sa koncovku podarilo lepšie zahrať ich súperovi. Tím eSuby však na tretej mape prehrával už 10:15, ale zvládol to aj tak dotiahnúť do predĺženia. Žiaľ v nadstavbovom čase to už lepšie vyšlo tímu ONYX.

Pre Twista a jeho spoluhráčov sa tak možnosti postupu na turnaj rapídne znižujú. De facto ich poslednou nádejou je otvorená kvalifikácia na Majstrovstvá Slovenskej republiky (MSR). S eventuálnou kvalifikáciu na MSR ešte ich úloha nekončí, nakoľko budú musieť celý turnaj vyhrať. Na evente budú hrať tímy ako Dynamo Eclot, ENTERPRISE Esports, či Dark Tigers.