Tohle je jiný level! Podvodníci nyní používají umělou inteligenci, aby se vydávali za skutečné hráče

  • 26. 04. 2024 14:40
Zdroj titulní fotografie: Unsplash

Zdá se, že s každým dalším dnem podvodníci vyvíjejí nové způsoby, jak vypadat důvěryhodně. Tentokrát podvodníci přišli na to, jak využít generativní umělou inteligenci k vydávání se za skutečné hráče v CS2. Ani vlajková střílečka společnosti Valve není v bezpečí před uměle vytvořenými hrozbami.

Vlákno na Redditu z 24. dubna ukazuje umělou inteligenci hovořící s ostatními hráči v chatu. Umělá inteligence, s největší pravděpodobností velký jazykový model (LLM) podobný ChatGPT, dokonce mluvila slangem, aby vypadala opravdověji. Hráči se jí však rychle chytili a požádali ji, aby vytvořila skript v jazyce Python, což také udělala. Z kontextu videa je těžké určit, zda byl hráč skutečný a přiměl AI, aby odpovídala místo něj, nebo zda šlo o narafičený účet.

Hráči reagovali tak, jak si asi představujete. Někteří byli zděšeni, jiní ohromeni a další se obávali, že videohry jsou na pokraji invaze obrovských armád botů a LLM. „Tahle hra je v p..eli ngl, radši ať je Valve připraveno,“ napsal jeden z nespokojených hráčů. „Valve, probuď se k..va, prosím,“ uvedl další. Nedávno se objevily zvěsti o tom, že podvodníci využívají umělou inteligenci k vytváření cheatů, které jsou téměř neodhalitelné, protože by se nenačetly do paměti počítače ani by se nespustily jako tradiční softwarový cheat. Pokud se tyto cheaty výrazně vyvinou, v kombinaci s jazykovými boty s umělou inteligencí, jako je tomu ve videu, možná nás čeká strašlivá budoucnost.

CS2 Cheating, sponsored by ChatGPT
byu/LordAstolfo incs2

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.