TOP15 Levi #12

  • Vilém Vejnar
  • 19. 01. 2020 17:00

Na dvanáctém místě se umístil Lukáš "Levi" Bouřa!

 

Levi se poprvé dostal do povědomí na CZ/SK semi-pro scéně v roce 2017, když začínal hrát v barvách Teamu Universe. Právě zde působil dlouhé dva roky a koncem roku 2019 se s UNI rozloučil. Zažil zde poměně vydařené dva roky plné triumfů z řady LAN akcí. Důležitou osobou v jeho kariéře je rozhodně Ketubor, se kterým v roce 2017 hrál a po dvou letech se opět sešli v tom samém týmu. Ovšem tentokrát Ketubor zaujmul pozici trenéra, na které určitě dopomohl Levimu dostat se tam, kde je teď. Jak on sám hodnotí své výkony v minulém roku?

Lukáš po přibližně dvou letech opuští Team Universe, který se rozpadl. V únoru to chvíli vypadalo, že tuto organizaci opustí dříve, protože na své facebook fanpage napsal: ,,Už nehraji za Team Universe. Klukům děkuji za všechno a velké díky celé organizaci”. Nakonec tým opustil Neofrag a místo něho přišel The Elive. Jaké okolnosti ho přesvědčili zůstat v Universe až do konce tohoto roku?

Je to tak po dvou letech v Universe končím. V únoru to nebylo ono, jelikož jsme neměli IGL a zkoušení nových lidí nevypadalo moc nadějně a nakonec jsme nikoho nenašli, tak jsem chtěl v UNI skončit. Nakonec se k nám vrátil Elive a tak jsem dostal ještě šanci jestli nechci pokračovat s ním v týmu a tak jsem se rozhodl, že když došel opět ten stejný týpek, co to zachraňoval tak jsem si řekl, že v týmu tedy ještě nějakou tu chvíli zůstanu.

Mezi jeho největší úspěchy rozhodně patří 1. místo z ESL Nationals CZ/SK 1. sezóny, kam se s UNI dostal po úspěšné kvalifikaci. Tehdy jejich sestava spolu hrála přibližně dva měsíce. Ze samotného finále proti Dark Tigers v Katowicích vyšlo lépe právě UNI. Na tomto turnaji hrál Levi skutečně skvěle a odnesl si cenu pro MVP turnaje. Pro tehdejší sestavu okolo Leviho, to byl první turnaj a hned ho vyhrála. Jak vzpomíná na tento turnaj?

Tento turnaj podle mě bylo důležité vyhrát, protože jsme na začátku strašně moc trénovali skoro každý den, co to jen šlo a výhra by nám jen pomohla, a tak se i stalo. Na turnaj vzpomínám jen v nejlepším akorát mi je líto, že jsme klukům z DTG vzali Neofraga, kteří museli vzít hosta na samotné finále, ale takový je už sport. MVP byla spíš taková náhoda bych řekl, protože nedokážu hrát na jednom configu a měním to pořád jako ponožky a zrovna na finále jsem měl, jak se říká “životku” a všechno mi vycházelo.

Fotka vítězů po úspěšném finále v Katowicích (zleva Levi, The Elive, LucasP, forsyy, NEOFRAG, KETUBOR) Photo by ESL Česko a Slovensko

 

Na MČR 2019 se UNI umístilo na 3. místě, poté co v souboji o bronzovou medaili porazilo Team Brute. Tomuto celku dlužil Team Universe porážku ze skupiny, ve které mu podlehl 0:2 na mapy. V zápase o 3. místo se jim povedlo urvat rozhodující mapu a zvítězit poměrem 2:1 na mapy. Co se udělalo za změny, že je Brute nedokázalo opět porazit?

Na MČR jsme přijeli s tím, že chceme skončit první, aby si ketubor odnesl svou poslední zlatou medaili z MČR. Bohužel to nevyšlo a v semifinále jsme prohráli s eXtatus. Nechtěli jsme odejít s prázdnou, a tak jsme si řekli, že si vybojujeme to 3. místo a tak se i stalo. Pro některé to byla jejich první bronzová medaile na MČR.(Ahoj Ketu)

Universe to bohužel na zlatou nevyšlo, ale i bronz se počítá. Photo by PLAYzone

 

Leviho poslední turnaj za organizaci Universe se stalo ESL Nationals CZ/SK 2. sezóna. Po půl roce opět přijeli do Katowic, aby si obhájili své prvenství z minulé sezóny, což se jim i podařilo. Ve finále čekal Team Brute, jenž UNI určitě chtěl vrátit prohru z MČR 2019. Krátce po MČR se rozhodl opustit UNI Leviho už bývalý spoluhráč LucasP, kvůli studiu. Musel tedy vaši sestavu doplnit jako stand-in uzman. Po vyrovnané hře 2:1 nakonec pohár zvedla nad svou hlavu sestava UNI. Jak již The eLiVe psal na facebook, rozhodli jste se dále nepokračovat. Dalo by se říct, že tuto sezónu jste začali s dobrými výsledky a ukončili s ještě lepšími výsledky. Komu by chtěl poděkovat, ať už z hráčů nebo managmentu Universe?

Určitě bych chtěl poděkovat celé organizaci, a hlavně spoluhráčům za to, že jsme to nějak do toho konce roku zvládli. Ale největší díky patří Ketuborovi, protože tolik volného času co do nás vrazil a co vše nás naučil. Hlavně tolik nervů co s námi měl a přece to jen vydržel.

Přehled Leviho statistik za rok 2019

 

Poměrně nedávno oslavil své 19. narozeniny, takže do Counter-Strikového důchodu snad ještě nemá namířeno. Momentálně hraje v CZ/SK Pro League Division 1, díky které se může dostat do FPL-C a pak i do samotné FPL. Co má za cíl, kterého by chtěl dosáhnout ve své kariéře? Už má nějaké nabídky od různých organizací, které by ho rádi vzali mezi sebe? Pokud ano, jsou to organizaci z domácí scény nebo i ze zahraničí? (V době, kdy je tento článek zveřejněn už Levi podepsal smlouvu s eSubou)

No spíše bych řekl, že za chvíli budu o rok opět starší a už se cítím jako důchodce. (smích) Každopádně bych se chtěl určitě dostat do FPL-C a do FPL, doufám že budu mít štěstí v kvalifikaci. Nabídky bych moc neřešil, jelikož je to tady jak kolotoč s hráči jednou jsou tam a za dva týdny hrají s někým jiným, takže se nechme překvapit. :)

Tým, který bude Levi reprezentovat v roce 2020 je CZC.eSuba. Photo by eSuba

 

Proč je Levi 12. nejlepším hráčem za rok 2019?

Celý rok podával vskutku kvalitní výkony, což se projevilo i na jeho K/D a týmových úspěších. Důkazem jeho formy je i MVP z ESL Nationals CZ/SK Season 1 nebo to, že před týdnem úspěšně prošel kvalifikací do FPL-C. I on přispěl velkým dílem k zisku pěti medailí (třích zlatých a dvou bronzových) pro Universe. Se svým týmem se ukázal i na pár mezinárodních kvalifikací např. na V4 Future Sports Festival 2019 nebo v různých ESEA ligách.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.