TOP15 2020: beastik #6

  • Sebastián Soroka
  • 25. 01. 2021 19:00

6.miesto si berie Sebastian "beastik" Daňo

Pre beastika bol rok 2020 plný zmien. Do nového roka totiž vstúpil s novým tímom, keď predtým pôsobil veľmi dlhý čas v Dark Tigers, stal sa profesionálnym hráčom, zažil aké je to nastoliť dominánciu v rámci domácej scény a v lete ho čakala aj zmena pozície, keď sa pretransformoval do role IGL. So zmenami, ktoré prišli, sa ale popasoval bravúrne a počas celého roka patril medzi najlepších hráčov u nás a taktiež hral s tým najlepším tuzemským tímom.

Ahoj, beastik! Do roku 2020 si po nejakých 2,5 rokoch vymenil tím, keď si predtým pôsobil v Dark Tigers. Ako si vnímal zmenu prostredia a spoluhráčov?

Nemám moc rád změny a jsem spíše takový usedlík. Je ale fakt, že tato změna mi prospěla a nemám špatného slova jak na kluky, tak na organizaci. Byl jsem stoprocentně spokojený se vším.

Váš prvý veľký turnaj pod SINNERS bol Supreme Masters. Ako si si ho užil? A čo pre teba znamenala obhajoba titulu? Bral si to nejak špeciálne?

Supreme Masters jsem si užil hodně. Hezké prostředí, friendly lidi, všechno bylo super. Žádné extra velké problémy. Mrzí mě, že takových turnajů nebylo více. Nebral jsem to nijak speciálně, byl to ale super pocit. Aspoň jednou tento rok jsem zažil ten LAN hype a všechno okolo.

Nejaký mesiac po Supreme Masters zasiahla naše životy korona. Pre teba ako hráča to znamenalo, že zápasy si zahraš iba v rámci online formátu. Ako veľmi takýto faktor ovplyvnil tvoju hru?

Moji hru to neovlivnilo asi nijak, nebo jsem to nepociťoval. Hrál jsem pořád stejně, přece jenom i tak těch lanek není tolik a my převážně hrajeme z onlinu. Jsem na to zvyklý.

Čakal si pri vytvorení vašej zostavy, že nastolíte na našej scéne až takúto dominanciu?

Po tom, co jsem měl jistotu v tom, s jakou sestavou do roku 2020 vstoupíme jsem neměl nejmenší pochybnosti (smích).

Prehľad štatistík

Zatiaľ čo ste na domácej scéne dominovali, tak na tej európskej vám častokrát chýbal jeden zápas na postup. Kde vidíš spätne chybu, že ste mali problém dostať sa na nejaký prestížný turnaj alebo do closed kvalifikácie?

Dávám to za vinu zkušenostem. Kromě Zedka u nás víceméně nebyl nikdo, kdo měl větší zkušenosti se zahraničními zápasy proti těžkým soupeřům a dojeli jsme na zbytečné chyby, které nás stály hry.

V lete došlo v štruktúre vášho tímu k zmene, keď si sa stal IGL. Čo všetko tomu predchádzalo a ako si vnímal prechod na callovanie?

Měli jsme před letní dovolenou menší struggle. Bavili jsme se o naší T side, že není úplně funkční a že by bylo fajn udělat nějakou změnu. Pár tréninků jsem to zkusil já a my začali hrát hrozně on point. Klukům se můj styl callování líbil, tak jsem to převzal. Přechod byl těžký. Musel jsem na to adaptovat moji hru a nejsem díky tomu žádný starplayer. Kluci ale moji práci dokážou ocenit a to mi dělá radost.

Prišlo tiež k tomu, že efron sa porúčal z pozície trénéra a vy ste za neho usilovne hľadali náhradu, kde bol ale konkrétne problém pri efronovi, že došlo k jeho odstúpeniu z trénerskej role?

Zkusili jsme efrona na základě jeho předchozích zkušeností z CS 1.6, bohužel jsme se ale koneckonců shodli, že potřebujeme někoho, kdo má mnohem větší knowledge o hře. Tom byl super, hodně nám pomáhal se schedulem a tak, ale potřebovali jsme člověka, který bude pomáhat i mně se zlepšováním mého callování.

Po skúšaní viacerých adeptov k vám nakoniec zavítal KETUBOR… Ako ty vnímaš jeho príchod?

Jsem hrozně rád, že Robot je s náma. Má hodně zkušeností, přinesl do naší hry dost nových věcí. Dokáže nás uklidnit, pomoc s řešením nějakého problému a hlavně konečně někdo zacalluje taktickou pauzu, když je potřeba (smích).

Nastala tiež zmena na AWP poste, rozhodli ste sa urobiť výmenu -CaNnie/+Oskar. Ako si bral túto zmenu, keď ťa mal opustiť spoluhráč, s ktorým si hral celý rok? A aké je to hrať po boku Oskara, ktorý je bezpochyby najlepším českým hráčom všetkých čias?

Byla to těžká změna už z toho důvodu, že s Bertem jsem si byl asi nejblíž ze všech a byl to pro mě dobrý kamarád. Hodně jsme spolu chillovali i mimo hru. Nebylo to jednoduché, ale bohužel bylo potřeba si uvědomit, že jsme profesionálové a kamarádíčkování jde stranou, pokud chceme něco dokázat. Příchod oskara pro nás byl neskutečný boost. Hodně jdou vidět jeho kvality a klid ve hře. Pomalu ale jistě nám předává zkušenosti a myslím si, že je všechno na dobré cestě. Chce to ale ještě čas.

Na MČR mal dokonca väčšie percento HS ako jeho spoluhráč Shock

Máš nejaké ciele, ktoré si si stanovil pre rok 2021?

Chtěl bych postoupit na velký zahraniční turnaj. Dostat se na TOP30 na světě a být konzistentní jako individuál.

Je niečo, čo by si chcel na záver odkázať?

Díky všem, kteří nám fandí a podporují, ať vyhráváme nebo prohráváme. Všechny zprávy si čtu a mám radost ze všech vašich pozitivních zpráv. Hlavně bych chtěl poděkovat partnerům a sponzorům - Xtrfy, Fortuně, Raven a všem, kteří s námi v Sinners pracují. Díky!

Prečo je beastik 6.najlepším hráčom za rok 2020?

Už na jeseň (podzim) nebolo pochýb o tom, že človek, ktorý hrá za najlepší domáci tím, valcuje s ním konkurenciu a zároveň vykonáva veľmi dôležitú rolu IGL si zaslúži miesto v TOP10. Jeho výkony počas roka boli viac než pozoruhodné a bez neho by to v SINNERS nebolo ono. V porovnaní s jeho spoluhráčmi to bolo veľmi tesné, do hodnotenia sa samozrejme brala aj jeho leaderská rola. Callovať ale začal až v lete a to bol jeden zo zlomových faktorov. Úlohu IGL ale zvláda nad očakávania a ako spomenul aj jeho súčasný tréner KETUBOR: „Sme spolu len 2 mesiace borci, ale teším sa až prejdú ďalšie 2, pretože Česko má budúcu IGL legendu, dajte mu čas a priestor.

Beastik a jeho sociálne siete:

Photo by SINNERS

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.