TOP15 2020: forsyy #10

  • Sebastián Soroka
  • 21. 01. 2021 19:00

10.miesto pripadlo Davidovi "forsyy" Bílýmu

David "forsyy" Bílý zažil rozhodne úspešný rok. V januári (lednu) vchádzal do nasledujúcich mesiacov ako free agent, keď predtým pôsobil v Team Universe, ktorého zostava sa rozpadla. Forsyy sa spočiatku zameriaval na indviduálny tréning ale časom začal pôsobiť v tíme Gunrunners, s ktorými sa kvalifikoval do najprestížnejších tuzemských líg. Po prvotných úspechoch v Gunrunners prišla pre neho a jeho spoluhráčov ponuka od organizácie ENTERPRISE, pre ktorú vybojoval ďalšie cenné kovy. Menšie sklamanie pre celý tím nastalo na MČR 2020, avšak nutno podotknúť, že forsyy a spol. sa nachádzali v skupine smrti. Pre rok 2021 pokračuje naďalej v organizácii ENTERPRISE. Zmenili sa mu ale spoluhráči, keď mu do tímu pribudli jeho starí známi z Team Universe - Levi a The Elive, a taktiež manguss z Dark Tigers.

Ahoj, forsyy! Na začiatku roka 2020 si sa ocitol v podstate bez tímu a trvalo to nejaký čas kým sa niekde natrvalo uchytil. Čo bolo toho príčinou? Nemal si žiadne zaujímavé ponuky?

Ahoj, tak nejprve bych Vám chtěl všem poděkovat za tuto možnost a moc si toho vážím. Na začátku tohoto roku jsem byl bez týmu a můj cíl byl spíše se zaměřit na svoji individuální stránku a zlepšit se jako hráč, než si hledat tým, protože jsem cítil, že na tom nejsem individuálně úplně dobře a k tomu, aby tento rok byl pro mne úspěšný, jsem se musel nejprve dostat do formy. Na tom jsem celý rok pracoval a s tím přišel jak tým, tak výsledky a všechno nakonec dopadlo nejlépe, jak mohlo. Jinak jsem žádné nabídky po konci v Universe nedostal, ale asi bych je ani nepřijmul. Můj cíl byl spíše tvrdě na sobě pracovat a neměl jsem chuť hrát v žádném týmu, to až později.

V marci (brěznu) si ale našiel domov v organizácii Gunrunners, kvalifikovali ste sa do najvyšších domácich líg, avšak potom bol tvoj spoluhráč azak zabanovaný na faceite. Ako si vtedy vnímal situáciu okolo jeho banu? Ako si na to reagoval?

Jeho ban přišel náhle, nikdo jsme to nečekali. Bylo mi to líto, protože azak je jeden z nejchytřejších a nejvíce v pohodě lidí na této scéně a ještě k tomu je to neskutečný hráč. Později nám řekl, o co vlastně šlo a jen jsme se tomu zasmáli (nějaký exploit zvuků v CS, aby slyšel trochu jinak, jen to chtěl zkusit, ale bohužel to zapomněl vypnout před startem zápasu na faceitu). Sice byla škoda, že s ním už nemůžeme hrát, ale věděl jsem hned komu mám napsat, mému nejlepšímu teammatovi, s kterým jsem kdy hrál - lucasp.

V Sazka eLEAGUE ste obsadili solídne tretie miesto, avšak ešte predtým ste zviedli vyrovnaný súboj proti eSube, kde to na tretej mape skončilo pri skóre 35:37 vo váš neprospech. Ako si sa cítil po takom zápase a ako vnímaš takú skusenosť po niekoľkých mesiacoch?

Všechny nás to mrzelo, mohli jsme to ukončit již na Trainu. Na Overpassu jsme prohráli tolik vyhraných kol, že nám z toho bylo trošku nevolno. Někdy když to bylo asi 32:30 (xD), tak jsme měli 5v3 postplant za T, který jsme prohráli. To byl asi zlomový bod. Velmi nás to mrzelo, protože jsme věděli, že jsme lepší jak oni, ale štěstí nám nepřálo a udělali jsme hrozně moc zbytečných chyb, které nás stály zápas. Teď po dlouhé době, když se za tím ohlédnu, tak je mi to pořád trochu líto, ale zase na druhou stranu mi to dalo nějaké ponaučení, takže příští takhle dlouhý overtime už snad neprohraju. A Levi nám už nedá 4 one tapy z barelů z deaglu (smích).

Následne vo vašom tíme nastala ďalšia zmena, keď sa Dytor pridal k Sampi. Ako jeho nástupcu ste si nakoniec zvolili systema... Kde si videl jeho najväčšie kvality na to, aby mohol zaujať miesto vo vašom tíme a ako sa ti s ním počas zvyšku roka hralo?

Věděli jsme, že system je velmi kvalitní hráč a já a xperrience jsme se s ním dobře znali. System dokáže hrát všechny pozice a dělat prakticky cokoliv, co se po něm chce. Zeptali jsme se ho, jestli by nechtěl hrát s námi a vše nakonec dopadlo suprově. Sedli jsme si jak lidsky, tak herně a pilně jsme trénovali. Myslím si, že je to dost nedoceněný hráč na naší scéně, a hlavně je mu 17 let, takže za pár let tu na 100% bude ničit CZ/SK scénu. Když je někdo tak mladý, má takové zkušenosti a bude tvrdě pracovat, má určitě šanci se někam dostat.

forsyy a jeho štatistiky

Prišiel tiež váš prechod do organizácie ENTERPRISE, kde vám boli poskytnuté profesionálne podmienky a dokonca ste mali bootcamp na zámku. Čo hovoríš na tento zážitok a nezvyčajné miesto na bootcamp?

ENTERPRISE jako organizace bude v roce 2021 nejlepší organizací na této scéně, tím jsem si stoprocentně jistý a jsem moc rád, že mohu být její součástí. Vždy, když jsem něco potřeboval, tak mi ihned vyhověli, nemohu o nich říct ani jedno křivé slovo. A k bootcampu na zámku, to byl neuvěřitelný zážitek pro všechny z nás. Bylo to tam opravdu krásné, měli jsme tam všechno, co jsme chtěli a hlavně to byl spíše takový teambuilding - hráli jsme paintball, jezdili na motokárách, fotili se, dělali rozhovory, byly pro nás přichystané další různé aktivity a ještě k tomu jsme měli dost času na hraní. Také jsme se poznali s managementem EP, před kterým dávám velkou poklonu, protože jsou to neskutečně chytří a rozumní lidé. Zážitek z bootcamu tedy musím zhodnotit 10/10 a těším se na další, protože je super se vidět s lidmi, s kterými trávím každý den nespočet hodin, na živo.

Na jeseň ste zaznamenali tretie miesto na MSR a tiež aj druhé miesto v Sazka eLEAGUE. Čo vám chýbalo k pomyselnej výhre na turnaji? Zvlášť na MSR ste totiž mali veľké šance na celkový triumf.

Vždy jsme si to nějak pokazili, dělali zbytečné chyby, které nás stály kola a následně i zápasy. Možná jsme měli někdy trochu smůlu, ale na to se nelze vymlouvat. V Sazce jsme byli úplně spokojeni s 2. místem. Věděli jsme, že proti Sinners nevyhrajeme, ale chtěli jsme se pokusit alespoň zahrát close mapy, což se nám i trochu povedlo. A také jsme se pomstili eSubě z minulého splitu a overtimů. Na MSR jsme prohráli proti Eclot, kteří hráli prostě lépe a my opět dělali zbytečné individuální chyby. Ale to se nedá nic dělat, alespoň jsme se z nich mohli ponaučit. Musím také vyzdvihnout mgnt, který nám neuvěřitelně pomohl a jako coache si ho nemohu vynachválit.

Na MČR ste sa nedostali do playoff, ale nutno podotknúť, že ste sa nachádzali v skupine smrti. Nuž, vo vašich zápasoch častokrát rozhodovala napínava koncovka, ktorú ste nezvládli. Ako sa ti ti hralo počas tohto turnaja?

Hrálo se mi dobře, určitě jsem ale mohl zahrát lépe. Se svým výkonem jsem nebyl úplně spokojený. Kdybych nemissnul pár důležitých střel, tak by jsme možná vyhráli nějaký zápas navíc a vše mohlo být jinak. Ale zápasy i tak byly velmi těsné a kdyby se to hrálo znovu, výsledek by mohl být úplně jiný.

Bolo po MČR jasné, že nastanú vo vašom tíme zmeny?

Asi ano, byly tam nějaké možnosti, které by nás udělaly lepším týmem a Dávid (xperrience) to vzal sportovně. A když byla možnost vzít Erika (The Elive - pozn.red.) a Leviho, tak to bylo sice smutné, že se musíme rozloučit se systemem a twistem, ale věděl jsem, že tato změna, pokud chci něčeho v CS dosáhnout, musela přijít a dlouhodobě to bude o dost lepší. A věděl jsem také, že to jsou neuvěřitelní hráči a už jsem s nimi hrál, takže vím, že chemie mezi námi je perfektní. Tak snad to bude tento rok šlapat.

clutche sú jeho silnou stránkou

Čo ťa minulý rok najviac naučil?

Že tvrdý trénink, pravidelnost a disciplína vždy člověka odmění skvělými výsledky. A také jsem si uvědomil to, že pokud tomu CSku budu dávat vše, tak bych actually mohl něčeho dosáhnout, protože cítím a vím od ostatních, že na to mám.

Vaša nová zostava v ENTERPRISE vyzerá na papieri ako jedna z najlepších na scéne. Aké si dávaš ciele s tvojim tímom?

Žádné cíle nemám. Jediné co chci je, abychom tvrdě trénovali, fixovali chyby, řešili tu hru i mimo server a prostě makali, jak nejvíce to půjde. Sestavu máme suprovou, a když budeme pilně trénovat, tak určitě můžeme něco zajímavého vyhrát.

Na akú pozíciu v našom rebríčku sa tipuješ?

7.

Je niečo, čo by si chcel na záver odkázať?

Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří nás neúnavně podporovali i v nejhorších chvílích. Také bych chtěl poděkovat ENTERPRISE za vše, co nám poskytují. Nakonec bych chtěl poděkovat mým bývalým teammatům - systemovi, twistovi, xperriencovi a coachovi mgnt, s kterými jsem si prožil super chvíle, na které jen tak nezapomenu. Přeju jim všem jen to nejlepší v životě. Díky všem a wish us luck v 2021!

Forsyy a jeho sociálne siete:

Prečo je forsyy 10.najlepším hráčom za rok 2020?

Sniper tímu ENTERPRISE Esports patril počas roka medzi individuálne najvyspelejších hráčov. V domácich súťažiach sa jeho štatistiky vždy pohybovali v zelených číslach a pre svoj tím bol veľkou oporou. Neboli to ale iba jeho individuálne výkony, ktoré mu vyniesli miesto v top10. So svojimi spoluhráčmi zbieral pravidelne umiestnenia v top4 a prišlo tiež striebro z II.splitu Sazka eLEAGUE. Veľká škoda toho, že mu nevyšlo vyvrcholenie sezóny v podobe MČR 2020, kedy skončil už v skupinách a tiež toho, že mu chýbal nejaký úspech zo zahraničných turnajov. Každopádne forsyy v roku 2020 ukázal, že patri medzi individuálne silných hráčov a taktiež sa obklopil skvelými spoluhráčmi, s ktorými zaznamenal niekoľko pódiových umiestnení.

Photo by ENTERPRISE

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.