TOP15 2020: ZEDKO #4

  • Sebastián Soroka
  • 27. 01. 2021 19:00

TOP15bukyversion-zedko.png

4.miesto pripadlo Jindřichovi "ZEDKO" Chybovi

Jindřich "ZEDKO" Chyba sa pre rok 2020 opäť ocitol v najlepšom domácom tíme, keď pár rokov predtým pôsobil v Alza.eXtatus. So SINNERS to odštartoval vo veľkej paráde, keď už v úvode roka si so svojimi spoluhráčmi pripísal triumf na Supreme Masters 2020. Príchod koronakrízy ho nijak nerozhodil, ba naopak. So SINNERS si dokráčal k najväčším titulom z česko-slovenských turnajov a výrazne úspechy prišli aj na európskej scéne. ZEDKO sa počas roka dočkal aj zmeny na svojom poste, keď callovanie pripadlo beastikovi a on tak rázom dostal väčší priestor sústrediť sa na svoju hru. V roku je 2021 je pripravený bojovať o prechod medzi svetovú elitu a postup na väčšie európske turnaje.

Ahoj, ZEDKO! Pre rok 2020 si zakotvil v tíme SINNERS! Ako si na začiatku bral to, že si po 2 rokoch opäť súčasťou papierovo najsilnejšej zostavy z domácej scény?

Jsem rád, jako každý jiný CS-kař chce být nejlepší. To za minulý rok určitě dokážu říct, že jsme byli nejúspěšnější český tým. Za mně určitě super, jsem moc rád, že jsem v tomto týmu a věřím, že budeme úspěšní i v zahraničí.

Ešte tesne pred oficiálnym podpisom zmlúv vám The Elive zdelil, že z tímu odchádza. Ako si to vtedy bral, že vám v podstate “len tak” odišlo skúsené IGL a prečo padla nakoniec voľba na NEOFRAGA? Ako prebiehal výber piateho hráča?

Já jsem byl upřímně dost naštvaný. Erik nám to dal vědět cca 10 hodin před odjezdem do Liberce, kde se měli podepisovat smlouvy. My 4 (SHOCK,ZEDKO,CANNIE,BEASTIK) jsme se nějak v Liberci bavili, že co teď a padlo nám pod ruku jméno NEOFRAG. Tak jsme neváhali a zavolali mu, s tím že IGL jsem měl přebrat já.

Žiaľ, počas minulého roka ste absolvovali iba jednu LAN akciu a to Supreme Masters vo Švajčiarsku. Na turnaji ste senzačne zvíťazili. Ako spätne spomínaš na túto skúsenosť, ako si si užíval víťazný víkend?

Celkově tato LAN je dobrá vzpomínka. Byla to vlastně naše první LAN akce, kterou jsme zároveň dokázali vyhrát. Jeli jsme tam skoro s ničím natrénovaným a věřili jsme tak především našemu individuálnímu skillu, který nám to vyhrál. V semifinále jsme chytli tým Vexed, kde jsme prohrávali 1:0 v BO3 sérii a dokázali to celé ukončit v náš prospěch. Určitě bych zde našel hodně hezkých vzpomínek.

Prehľad turnajov

Koronakríza zasiahla aj esport, keď sa všetky LAN akcie museli zrušiť a vy hráči ste tak mohli hrať iba online turnaje. Ako sa to prejavilo na tebe? Nebola to nuda hrať iba doma a nevidieť sa na LAN akcii so spoluhráčmi a súpermi?

Jak se to vezme. Já sám mám LAN akce moc rád a opravdu mi tento rok chyběli. Na mně se to moc neprojevilo, spíš jen takové to pokecání s přáteli chybělo. Věřím, že v roce 2021 už se na LAN akci podíváme.

Na tuzemskej scéne ste nastavili jasnú dominanciu, zvíťazili ste v oboch ligách. Nedá sa mi nespýtať teba ako skúseneho hráča, že kde je podľa teba ten hlavný dôvod toho, že ste bolo tak úspešní? Zjavne ste si totiž dokázali rýchlo navyknúť na toho druhého, čo niekedy zvykne byť problém.

Já sám za sebe dokážu říct a také za všechny, že máme velký individuální skill a také schopnost se adaptovat. Jen jsme měli problém v naší týmové hře, která se zlepšovala postupem času. Dokážu říct, že jsme nepodceňovali žádný zápas a připravovali se.

V minulosti si hral za eXtatus, ktorý bol CZ/SK špička a teraz si súčasťou SINNERS. Vo veľkom sú už teraz tieto zostavy porovnávane. Kde vidíš najväčšiu spojitosť medzi týmito tímami a naopak najväčšiu odlišnosť? Príde ti, že ste už teraz na lepšej úrovni ako kedysi starý eXtatus?

Kdybych měl porovnávat eXtatus vs SINNERS, tak je to hrozně těžké vzhledem k tomu, že uběhla už nějaká doba. V té době se nehrálo například tolik přes utility, ale převážně přes aim, který nás v eXtatusu zdobil. Proto nerad porovnávám tyto dva týmy, ale věřím, že dokážeme prolomit i TOP30 se SINNERS a dostat se ještě dál.

V lete si prestal robiť IGL a viac si tak mohol sústrediť na svoju hru. Ako si vtedy bral zmenu a čo vravíš na tvojho nástupcu beastika? Ako sa ti hrá pod jeho callovaním?

Mně to vyhovovalo, že jsem mohl odejít z pozice IGL. Určitě jsem teď víc v komfortní zóně a mohu se tak soustředit jen na svůj výkon. Beastik je inteligentní hráč, který ví, co dělat a má to v hlavě srovnané. Myslím, že to dělá na jedničku.

Na pozícii coacha skončil efron a po nejakom čase sa k vám pridal tvoj starý známy Robútek. Čo bolo hlavným dôvodom, že ste si jeho vybrali ako nového trénera a akú atmosféru priniesol do tímu?

My jsme určitě rádi za KETUBOR-a. Naučil se hodně věcem, každý den má nachystané nové věci/analýzy soupeřů. Atmosféru? KETUBOR je fajn borec, má správný smysl pro humor a myslím, že k nám zapadl na jedničku.

Clutch minister ZEDKO

Po MČR došlo u vás v tíme k zmene AWP hráča. CaNnie bol nahradený Oskarom. Aké to bolo dať zbohom hráčovi, ktorý s tebou prežil tak úspešný rok a čo zatiaľ vravíš na Oskara a jeho adaptáciu na váš herný štýl?

Bylo to určitě těžký, CaNNiE byl strašně fajn kluk. Oskar je hodně zkušený, prokazuje to každým dnem, takže adaptovat na hru se určitě dokáže rychle.

Aké si dávaš ciele pre rok 2021? Nebojíš sa, že vám NEOFRAG újde do iného tímu?

Rád bych hitnul TOP30 a víc. Nějaký větší turnájek např. DreamHack by také neuškodil (smích). NEOFRAG neodejde!

Je niečo, čo by si chcel na záver odkázať?

Děkuji za toto ocenění stránce eplayer.cz a zároveň bych chtěl poděkovat všem fanouškům negativním či pozitivním. Ceníme si podpory v twitch chatech a kdekoliv jinde. Všechny zprávy si čtu a mám radost ze všech vašich pozitivních zpráv. Věřím, že vás jako tým nezklameme a naše cíle splníme pro nás i pro vás! Hlavně bych chtěl poděkovat partnerům a sponzorům - Xtrfy, Fortuně, Raven a všem, kteří s námi v Sinners pracují. Díky!

Prečo je ZEDKO 4.najlepším hráčom za rok 2020?

Skúsenosti, skill, dobrý tím, hranie na plný úväzok. To sú aspekty, ktoré ZEDKA predurčovali už na začiatku roku k tomu, že bude v našom rebríčku vysoko. Predpoveď sa naplnila a ZEDKO všetky aspekty zužitkoval k úspešnému ťaženiu na domácej scéne, ale aj k prvým väčším krokom v rámci európskej scény. ZEDKO bol pre celý tím veľkou oporou, o čom vraví aj jeho vysoký počet vyhraných clutchov v letnej 1.Tipsport COOL lige, ale aj vynikajúce štatistiky z iných turnajov. Dlhú dobu taktiež zastával funkciu IGL. 4.miesto v našom rebríčku si po takom roku rozhodne zaslúži.

ZEDKO a jeho sociálne siete:

Photo by SINNERS

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.