TOP15 2021: blogg1s #11

  • 16. 01. 2022 19:00

11.místo si odnáši Dominik "blogg1s" Janita

Dominik "Blogg1s" Janita patří dlouhodobě k nejlepším AWP hráčům naší scény. V průběhu roku 2021 měl možnost ukazovat své schopnosti jak na online turnajích, tak i na LAN akcích. S týmem eSuba, jehož barvy háji už dva roky, se podíval i na zahraniční event V4FSF.

Ahoj Blogg1si! Začátkem roku 2021 jste v eSubě museli řešit náhlé změny v sestavě. Ví se, že jste uvažovali nad vícero variantami, jak bude nový tým vypadat. Proč nakonec došlo k té alternativě, kterou jsme viděli v lednu?

Popravdě jsme počítali s Erikem a Levim do další sezony, na poslední chvíli se rozhodli odejít do EP, takže jsme museli rychle někoho oslovit, navíc většina hráčů byla už podepsaná v jiných organizacích. Nakonec jsme vybrali za nás nejlepší možnou sestavu.

V první polovině roku Vaše výsledky nebyly úplně uspokojivé. Když se nad tím zpětně zamyslíš, kde byl hlavní faktor toho, že jste nedokázali uspět?

Bylo tam více faktorů, ale celkově problémy mají zůstat v týmu, takže asi spíš jen řeknu, že se do toho nedávalo 100% a chyběla nám firepower oproti konkurenci.

Následně jste udělali změnu v sestavě, když jste angažovali zkušeného Pechyna a mladého střelce jménem sAvAnA. Mnozí byli vůči této změně skeptičtí, jak jsi ty tehdy vnímal tuto rošádu? Jak se ti hraje po boku těch dvou?

Saviho chtěl zkoušet benqi už na začátku roku, v té době jsem ho vůbec neznal, kozlík ho doporučil, ale byl jsem vůči tomu dost skeptický, nechtěl jsem ztrácet čas tím že budeme někoho učit hrát, potom jsem s nim zahrál pár faceitů během roku, pokecal jsem s nim osobně v Praze a viděl jsem v něm neskutečný potenciál, jak u nikoho jiného. Celkově má dobrý mindset a jestli si ho udrží, tak se dostane hodně daleko. Esuba chtěla Saviho dostat do main týmu, takže v polovině sezony byl na to ideální prostor po né nejlepších výsledcích.

Co se týče Pechyna, měl být v původní sestavě pro rok 2021, nakonec se rozhodnul pro Sampi ve složení queztone dev7l atd.. Po půl roce byl zklamaný z celkového výkonu Sampi, domluvili se na vzájemném ukončení a my věděli, že chceme pechyna získat za každou cenu.

Ako sa vyvíjalo blogg1sove K/D počas roka?

Přišla první LAN akce sezóny - MSR 2021 - a vy jste ukázali svou sílu. Čím to bylo, že Vám tenhle event tak sednul? Všeobecně jste na LANkách působili o dost lepším dojmem.

Všichni až na Saviho jsme měli dost nahráno na lankách, myslím že můžu mluvit za všechny že nám víc sedí offline prostředí, hype, fullfocus a všechno okolo toho, prostě ze sebe dostanete 110% na lance.

Progres, který jste jako celek eSuba v průběhu druhé poloviny roku udělali byl skutečně pozoruhodný. Každopádně v konečném zúčtování (MČR) jste nedokázali porazit Enterprise. Stejně tak jim lépe vyšel i turnaj V4SFS. Proč jste podle tebe nedokázali překonat výkony tohoto týmu?

Enterprise měli taky super formu druhou sezonu, po příchodu Adejise a Matyse se strašně zvedli, myslím že je nejvíc nakopnul postup do Esea Premier, od té doby hráli fakt pěkné csko a šlo vidět, že si parádně sedli v týmu. Co se týče V4, tak vnímám že jsme oba dva týmy zahráli nad očekávání, to jestli se někdo potom dostal o kolo dál, už nehraje až takovou roli. Dost jsme si akci užili jak se Sinners, tak EP právě.. Bylo pěkné vidět, že na domácí scéně jsme konkurenti, ale ve finále jsme si vlastně na V4 každý drželi palce a doufali, že se do playoff dostanou všechny czsk týmy. Na MČR zahráli EP lépe než my, takže zaslouženě postoupili do finále.

Z ESEA Main jste se bohužel ani po hezké základní části stále nevymotali, předpokládám ale, že cílem pro tuto sezónu už bude určitě postup do Advanced. Máte v plánu se účastnit i nějakých dalších lig, jako tomu loni bylo například s Gjirafa50, Exeedme a podobně?

Snad ano, uvidíme. Není zas tak jednoduché dostávat invity na tyhle turnaje, díky v4 jsme dostali pár pozvánek, jestli to udržíme do dalšího roku, uvidíme. Chceme se ukázat v nejlepší formě, dokuď máme kde hrát. Myslím si že na tu úroveň top50-70 mají všechny top týmy na czsk scéně, jen je těžké se tam dostat,prosadit se a udržet.

Blogg1s a jeho osobné štatistiky. Na druhom hárku nájdete aj jeho rozšírené štatistiky.

Jak se tobě samotnému v roce 2021 hrálo? Jsi spokojený s tím, jak jsi zvládal jednotlivé zápasy a turnaje?

Spokojený jsem, ale vždycky to může být lepší. Popravdě jsem na začátku roku nečekal moc týmové úspěchy, spíš jsem byl ready s tím, že se chci posunout individuálně, ať vím jestli to má smysl. Nakonec díky druhé polovině roku to byl asi nejúspěšnější rok, podívali jsme se na zahraniční turnaj v Budapešti, zahráli si na hltv super zápasy, vyhráli MSR, zahráli vyrovnaně se Sinners na Forgames, všechny ty zážitky z lanek jsou super, tohle mi strašně chybělo poslední dva roky.

Kterého hráčského momentu z roku 2021 si nejvíc vážíš?

Určitě V4, celý ten týden byl neskutečný a dodalo mi to strašně moc motivace do budoucna, všichni jsme si tam žili " náš sen ", vidět jak fungují takovéhle akce, celkově backstage, organizace, všechno bylo na top úrovni, do toho jsme si tam zahráli nad super týmama, fakt neskutečný zážitek.

Jak si věříš na nadcházející ligy a turnaje v tomto roce? Myslíš, že můžete bojovat o cennější kovy, než je bronz?

Uvidíme, nevím jak všechno ještě dopadne, takže těžko se hodnotí takhle před sezonou, doufám že to bude ještě úspěšnější rok než tenhle!

Máš něco, na čem chceš tento rok zapracovat, aby ses stal lepším hráčem? Kde vlastně vidíš svoje největší slabiny?

Chci zapracovat na všem, dát do toho prostě zase 110% jak tenhle rok, protože jinak se dál neposuneme. Ať už zlepšení playstylu, odstranění zbytečných chyb, overpeeku atd, víc se věnovat individuální stránce, jak v csku tak mimo csko. Komunikačně se posunout, všechny tyhle individuální chyby, které mě brzdí. Chci se podívat na větší zahraniční turnaje.

Blogg1s a jeho sociálne siete:

Prečo je blogg1s 11.najlepším hráčom za rok 2021?

Ako aj minulý rok, aj tento rok sme sniperovi eSuby prisúdili 11.priečku. Blogg1s mal vskutku úspešný rok a výkonnostne bol na tom z celku modrej krvi najlepšie. V podstate potvrdil to, čo je o ňom známe. Patrí medzi najlepších AWP hráčov u nás a eSuba v ňom našla svojho lídra. Rozhodne nesklamal a svoj tím ťahal počas celého roka smerom nahor.

S eSubou sa ukázal aj na medzinárodnej scéne a pamätný je najmä jeho výkon z V4 Future Sports Festival. Jeho štatistiky sú vskutku pozoruhodné a faktor, že sa konštantne držal v zelených číslach bol pri jeho zaradení do TOP15 kľúčový. Paradoxne ho ale jeho štatistiky pripravili o nejaké to miesto vyššie. Blogg1s totiž strávil počas roka 2021 4 sezóny v ESEA Main, zatiaľ čo jeho kolegovia z domácej scény mali možnosť súťažiť v ESEA Advanced, Premier, či dokonca aj v ESL Pro League. S každou divíziou narastá aj kvalita tímov a od toho sa odzrkadľuje aj hodnota čísiel, ktoré hráč dosiahne. Pri európskych turnajoch a ligách, kde sa kvalita tímov veľmi líši to je nesmierne podstatný aspekt.

Bez toho, aby sme išli dehonestovať tímy, ktoré pôsobia v ESEA Main, treba zohľadniť faktor, že v takej ESEA Premier pôsobia vskutku zvučné mená, nehovoriac o elitnej ESL Pro League, kde už hrá najväčšia špička. V ESEA ligách odohrá tím viac ako 20 máp. Konkrétne Blogg1s odohral za rok 2021 v ESEA lige 94 máp. Vnímali sme jeho výkony a adaptáciu na LAN akciách, ktoré mu mimoriadne svedčia. Nuž, popri hráčoch, ktorí sa prebojovali do TOP10 ťahal znova za kratší koniec.

Analýzu vypracoval Sebastián Soroka

Source: Facebook/V4 Future Sports Festival

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.