Toto jednoduché vylepšení rapidně zvyšuje výkon hry - hráči hlásí až 25procentní nárust fps!

  • 06. 12. 2023 22:00
Zdroj titulní fotografie: Valve

Zdá se, že komunita nedávno našla efektivní způsob, jak snadno navýšit počet snímků za sekundu v CS2. Hráči hlásí, že zadáním jednoduchého spouštěcího příkazu ve službě Steam dosáhli až 25procentního zvýšení počtu snímků za vteřinu, což výrazně zlepšilo výkon hry.

Uživatel pod přezdívkou smurfeNn zveřejnil na Redditu vlákno, v němž tvrdí, že objevil novou a jednoduchou možnost, která dokáže zvýšit výkon až o 25 procent - konkrétně se jedná o spouštěcí parametr „-threads 9“. Uvádí, že vylepšení je určeno speciálně pro uživatele Intelu, zejména pro ty, kteří používají starší procesory (sahající až do 12. generace Intelu). Tato spouštěcí možnost dle všeho řeší problémy se špatným čtením CPU jader, které vedlo k nedostatečnému využití CPU a následnému trhaní obrazu, nízkému počtu snímků za vteřinu a obecně nepříjemnému hernímu zážitku.

Několik dní jsem v CS2 experimentoval s problémovým snímkováním a trháním obrazu, a to konkrétně úplným vypnutím E-cores a efektivního režimu pomocí Process Lasso. Nakonec jsem hru donutil využívat 8 vláken. Výsledky jsou jasné; použití „-threads X“ ve spouštěcích možnostech zvyšuje jednoprocentní minima FPS o 20-25 procent, snižuje trhaní obrazu a také zvyšuje průměrné a maximální snímky za vteřinu,“ popisuje smurfeNn na Redditu, přičemž „X“ znamená počet fyzických jader procesoru plus jedna.

Podle benchmarků průměrné fps vystřelilo až o téměř 100 fps, zatímco jednoprocentní minima (neboli stuttery) zaznamenala marginální nárůst o zhruba 10 procent.

0l3oORt.png

Benchmark srovnávající použití parametru „-threads“ Source: Reddit / smurfeNn

Podle příspěvku není spouštěcí parametr „-threads 9“ výhradně pro procesory Intel. Autor uvedl, že vylepšení může být užitečné i pro majitele procesorů AMD, zejména těch starších.

Using -threads 8 increases performance by 20-25% in CS2 (for Intel 12/13/14th gen owners with P/E cores)
byu/smurfeNn inGlobalOffensive

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.