Turecký sniper rozvazuje kontrakt a hledá nový domov

  • 05. 01. 2023 14:45

Bývalý sniper hlavní soupisky Eternal Fire, Özgür "w0xic" Eker, dnešním dnem na sociálních sítích ohlásil, že již nemá ke své bývalé turecké sestavě žádné vazby a nadšeně prohlašuje:

"Nyní jsem volný hráč a jsem ochoten najít nový tým. Mám obrovskou žízeň po vítězstvích a motivaci dokázat znovu toho, čeho jsem schopen!".

Angažmá v "Tureckém Supertýmu"

V srpnu 2022 vznikl společně s Özgür "w0xic" Eker projekt, tzv. "Turecký Supertým", který je již znám jako Eternal Fire. Na hlavní soupisce i jako spoluzakladatel projektu ve výsledku sloužil úctihodných 16 měsíců jako hráč AWP, avšak v listopadu po sérii špatných týmových výkonů přesunul sám sebe na lavičku a následně uvedl: "chci pokračovat ve své kariéře v mezinárodním týmu".

Turecká supersestava v době vzniku Source: AFKGaming

Týmová a individuální cesta za úspěchem

Jeho čas s tureckou sestavou byl střídán úspěchy. Tým hlavně často převládal v řadě online kvalifikací a národních lig, jako je ESL Pro League Season 16 Conference Play-In a ESL Turkey Championship Season 11, avšak v Offline LAN prostředí se příliš nikdy nerozběhl.

Eternal Fire neměl počas 17.-20. sezóny ESL Pro League Season 16 příliš ohromivé výkony, vypadl z IEM Road to Rio Europe RMR na 12.-14. místě a byl vyřazen z ESL Challenger Rotterdam v semifinále poté, co byl poražen týmem ENCE. Tyto ne příliš šťastné výsledky nakonec přiměly w0xica k tomu, aby se v listopadu 2022 z vlastní vůle přesunul na lavičku, přičemž jako 12. nejlepší hráč roku 2019 vyjádřil zájem o návrat do týmového prostředí podobného jeho bývalým dnům, kdy působil v týmu MOUZ.

w0xic si však vedl solidně i přes turnajové strasti tureckého týmu. Své roční a půl funkční období ukončil s týmem jako jejich druhý nejlepší hráč, a to hned za Ismailcanem „⁠XANTARES⁠“ Dörtkardeşem poté, co dle HLTV dosáhl ratingu 1,13 na celkově 353 mapách.

Zdroj titulní fotografie: Dust2.us

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.