Ubisoft potvrdil známou teorii z Far Cry 2

  • 27. 10. 2021 23:50

Už je to nějaký ten pátek, co na obrazovky našich počítačů zavítalo druhé pokračování série Far Cry. Po několika letech tedy Ubisoft potvrdil fanouškovskou teorii, že postava Šakala je jednou z postav původního Far cry – překupník zbraní Jack Carver, ovšem starší.

S těmito novinkami přišlo IGN, které vyzpovídalo kreativního ředitele Far Cry 2 Clinta Hockinga. Fanoušci série dlouho věřili, že Šakal je starší já Jacka Carvera, hlavního protagonisty prvního Far Cry, ovšem nic ve hře nenapovídalo tomu, že by to mohla být pravda. Nyní to sám kreativní ředitel, Clint Hocking, potvrdil.

Jack carter byl v prvním Far Cry překupníkem zbraní, jemuž se během období mezi prvním a druhým dílem (10 let), něco přihodilo. Něco, co ho změnilo natolik, že se z něj v druhém díle stal záporák. Podle Hockinga za to nejspíše mohly drogy, PTSD, nebo nějaká špatná životní událost.

Populární teorie stála na dvou hlavních bodech – jedním z nich bylo, že obě postavy sdílejí velmi podobnou minulost. Obě postavy sloužily u amerického námořnictva a jejich život se točil kolem obchodování se zbraněmi. Tím druhým bodem bylo, že některé soubory textur Šakalovy postavy sdílely jméno 'jackcarver'. Ve hře tedy byly soubory jako 'jackcarver_shoes_d.dds' nebo 'jackcarver_hair_d_mip0.dds', což lehce napovídalo tomu, jak to doopravdy je. Léta ovšem neexistovalo žádné oficiální potvrzení, až doteď.

Spousta spekulantů si tedy může díky Hockingsovi odpočinout a oslavit svůj úspěch, že jejich teorie byla vlastně správná.

Zdroj titulnej fotografie: © wallpaperup.com

Source: © Ubisoft

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.