Valorant v Americe překonal LCS, diváky League of Legends straší podivná smlouva s FTX

  • 21. 12. 2022 10:00

Když se mluví o úpadku League of Legends, tak se to myslí spíše s nadsázkou. Bohužel pro americké fanoušky League of Legends tato hra zaznamenává v posledním roce brutální úpadek oproti jiným hrám. Lze to vidět hlavně na další hře o Riot Games, která aktuálně vládne NA.

Je vidět, že neúspěchy amerického LoL si berou své daně. Ve Valorantu se severoamerickým týmům daří podstatně lépe a to znamená, že si fanoušci k této hře jednodušeji hledají cestu. Už od roku 2017 je v severní Americe League of Legends na cestě z kopce.

Nelze mluvit o strmém pádu, ale pomalý pokles sledovanosti by mohl znamenat velké problémy pro LCS. Americká nejvyšší soutěž letos přivedla zajímavé sponzory, spolupracovali třeba s HBO. Ani spolupráce s HBO nepomohla a Valorant se posunul v žebříčku sledovanosti před americkou LCS.

Celkově, pokud vezmeme v úvahu pouze západní diváky, tak Riot Games 7,5% sledovaných hodin oproti minulému roku. Už jen porovnání v počtu nasledovaných hodin na hodinu ukazuje vzestup Valorantu a pád League of Legends v NA.

Fanoušci LCS průměrně odsledují 119 tisíc hodin na jednu hodinu živého vysílaní, u U severoamerického Valorantu je to o 7 tisíc více. Kromě LCS v sledovanosti padá i LEC, ta svého vrcholu dosáhla minulý rok a nyní je dokonce pod rokem 2020.

LEC má tak zřejmě svůj vrchol za sebou a v dalším roce se teprve ukáže. Vzestup esportů se očividně po konci koronavirové krizi zastavil a až další rok ukáže, jak na tom esport ve skutečnosti bude.

Situaci určitě nepomohla ani osmiletá smlouva s platformou FTX na 96 milionů dollarů. Firmě FTX se ovšem podařilo během letošního roku zkrachovat a Riot Games, tak zatím dostali pouze necelých 7 milionů dollarů.

Tato činnost v pozadí ukazuje fanouškům, že i Riot Games se bojí pádu League of Legends a proto se snaží finančně zajistit a věnují se Valorantu. Samozřejmě jde pouze o spekulace fanoušků, které se jeví jako oprávněné.

Zdroj: Esports Heaven

Zdroj úvodního obrázku: TSM Twitter

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.