Valve přichází s tajnými inovacemi pro Major turnaje: Co nového nás čeká?

  • 08. 11. 2023 21:00
Zdroj titulní fotografie: PGL

Po dlouhém období kritiky ze strany fanoušků a analytiků se Valve konečně rozhodlo přepracovat kontroverzní systém regionálního hodnocení Majorů, zkráceně „RMR“.

Starý systém nasazování týmů, tedy tzv. „seeding“, bral v potaz výsledky z RMR, což v praxi znamenalo, že objektivně silný tým mohl být na základě svého výkonu nespravedlivě umístěn na nízkou pozici. Nyní nasazení na Major bude nově určovat vlastní globální žebříček společnosti Valve, což znesnadní nezasloužené nasazení outsiderů.

Tato změna dává týmům, které již soutěží na těchto mezinárodních událostech, významnou výhodu oproti méně silným týmům. V minulosti umožnilo vítězství v RMR týmu přeskočit rovnou do fáze Legend. Nyní však bude třeba být nejen úspěšný v RMR, ale i ukázat určitou stabilitu, aby mohl tým do další fáze skutečně postoupit.

Jakmile Major přejde do švýcarské části etapy, změní se nově párování týmů. V původním systému hrál první nasazený tým proti šestnáctému, druhý proti patnáctému atd. V novém systému bude nově hrát první proti devátému, druhý proti desátému a tak dále.

Dálší důležitou změnou je nové názvosloví jednotlivých fází turnaje. Fáze „Challengers“ se bude nyní jmenovat „Opening“, „Legends“ pak „Elimination“ a „Champions“ bylo přejmenováno na „Playoffs“.

I když tyto změny mohou působit pro určitou část publika jako nepatrné, odstranění přímého postupu vítěze do druhé fáze Majoru je velkou změnou. Pokud byl tým po celý rok průměrným a pak se mu na RMR nečekaně zadaří, již to nepřinese takové ovoce, jako doposud. Tato změna sice uškodí outsiderům, ale ukazuje, že Valve raději upřednostňuje konzistenci před jednorázovými výsledky.

Poprvé se o těchto změnách v praxi přesvědčíme již v březnu 2024, kdy se v dánské Kodani uskuteční historicky první Major ve hře Counter-Strike 2.

yO1px_amBhkhKHXE4bZ8g-.jpg

Kodaňská Royale Arena Source: Dust.us

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.