Velkolepý souboj AWP, aneb Forsyyho odchod ve stylu. Sinners vítězí na Sazka eCUP!

  • 25. 11. 2022 22:50

Napínavější scénář závěru druhého splitu Sazka eCupu už jsme si ani přát nemohli. Po vyrovnané bitvě mezi finalisty, Sinners poráží Enterprise a po vítězných Forgames se zlatá repríza nekoná. Sinners si tak odnáši prizepool v hodnotě 500 000 Kč.

Sinners 2:1 Enterprise

(Mirage 7:16, Nuke 16:11, Ancient 22:18)

Mirage, pick týmu Enterprise, vypadal z počátku jako dosti vyrovnaná bitva, v polovině 8:7 pro Enterprise. Avšak, po přehození stran přišla jasná dominance CT strany a ukázka toho, že tato mapa patří Enterprise. Sinners se tak už nezmohli ani na jedno kolo.

Dominance Enterprise na CT straně mapy Mirage Source: HLTV.org

Druhá mapa, Nuke, přišla s dosti podobným trendem, kdy jsme v polovině byli opět svědky skóre 8:7, tentokrát však ve prospěch Sinners. I přes to, že AWP hráč týmu Enterprise, Deyvid "h4rn" Benchev, ukazoval stejně působivé csko jako na předchozí mapě, na silnou CT stranu Sinners to však nestačilo, a tak šla mapa ve prospěch Sinners.

Comeckový 40 kolový decider

Na decideru, Ancientu, si oba týmy řekli, že si jdou pro první příčku za každou cenu, a bylo to opravdu znát! První polovina vypadalo dosti jednostranně. Enterprise si za CT stranu nastřílela neuvěřitelných 12 kol a už to vypadalo, že postaví Hříšníky na stříbrný stupínek. Po přehození stran nastal však zvrat a Sinners si to opravdu nechtěli nechat ujít. Postupně začli Enterprise dorovnávat. Ve stavu 13:13 měl dokonce coach Tomáš "tomkeejs" Tomka jako jediný z týmu kladný HLTV rating a nakonec se přešlo i do prodloužení, a ne k jednomu, ale rovnou k dvojitému. Druhá polovina prodloužení jednoznačně patřila Sinners, kde vedli nad Enterprise o 3 matchpointy 21:18. Po přehození stran Sinners zakončili a David "forsyy" Bílý si tak naposledy může užít sladké vítězství pod dresem Hříšníků.

Třetí mapa finále Sazka eCup Source: HLTV.org

Nutno také zmínit, že ve výsledku jak na straně Sinners, tak i na straně Enterprise se v rámci BO3 série nejlépe střílelo právě již dříve zmiňovaným sniperům, jelikož za celý zápas nastříleli za své týmy nejlepší rating dle HLTV.

Finální tabulka celé BO3 série Source: HLTV.org

Zdroj titulní fotografie: Facebook @Sinners

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.