Vítězství na Majoru a vlastní tým, 36letá polská legenda TaZ teď pověsí myš na hřebík

  • 05. 04. 2023 10:00
Zdroj titulní fotografie: BetUS

Není to tak dlouho, co bylo uzavřeno působení polského týmu HONORIS na scéně, teď polská scéna zažívá smutek i za jeho zakladatele. Wiktor "TaZ" Wojtas se totiž rozhodl svou kariéru definitivně ukončit.

Wiktor "TaZ" Wojtas nedávno prostřednictvím Twitteru oznámil konec své kariéry, čímž uzavírá období, které započalo v raných letech 2000 a trvalo po dobu dvou verzí hry, 1.6 a Global Offensive.

Jeden úspěch za druhým

TaZ se za své působení zúčastnil celkem 33 velkých událostí a 12 Majorů. Kariéra Poláka je tak srovnatelná pouze s velmi málo jednotlivci, zahrnuje:

  • 23 vítězství na LAN turnajích v CS:GO samotném
  • 4 trofeje z velkých událostí a jeden titul z Majoru získaný na EMS One Katowice 2014
  • Trofejní skříň obsahující desítky ocenění z 1.6, včetně šesti zlatých medailí z největších turnajů (což je společně s několika dalšími jedinci nejvíce v historii této hry)

Získal notoritu tím, když v roce 2005 vyhrál Samsung Euro Championship spolu s týmem polských spoluhráčů, kteří se nakonec stali známí jako Golden Five. Tým zahrnoval Filipa "NEO" Kubskiho, Jakuba "kuben" Gurczynskiho, Mariusze "Loord" Cybulského a Łukasze "LUq" Wneka, kdy v letech 2006-2008 dominoval Counter-Strike scéně a získávali jednu trofej za druhou.

Veterán přešel na CS:GO ihned po vydání hry, tedy v roce 2012. Spojil se Januszem "Snax" Pogorzelskim a Pawłem "byali" Bielińskim pod UniversalSoldiers, stavějíce základy týmu, který nakonec vzešel na Virtus.pro. Polský kvintet byl v počátcích Global Offensive dominantním jezdcem scény, získávaje několik trofejí, jako např. Gfinity 3, ESL ESEA Dubai Invitational 2015 a Major titul z EMS One Katowice 2014.

Začátek konce éry

Interní neshody mezi členy Virtus.pro vedly v roce 2018 k jeho odchodu z týmu a tedy i k rozpadu sestavy, která zůstala pohromadě více než čtyři roky. TaZ i přes to zůstal na polské scéně a v následujících pěti letech vedl týmy jako Kinguin, devils.one a Aristocracy. Jeho pozdější roky se však ukázaly jako méně úspěšné, a to s jen několika vítězstvími na regionálních událostech v Polsku.

Jeho posledním offline vystoupením byl v letos únoru CCT Central Europe Finals, kde se zúčastnil s týmem HONORIS, organizací, kterou v roce 2020 společně s NEO založil.

TaZ se v CS:GO zúčastnil celkově 12 Majorů, kde se objevil v play off v 10 z nich a 1 z nich dokonce vyhrál. Teď se 36letá legendá loučí na svých sociálních sítích s jeho fanoušky, příznivci a s jeho kariérou samotnou.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.