Vodafone MČR v počitačových hrách: Kdo získa titul mistra republiky?

  • 22. 11. 2021 18:45

Zbývá už jen krátká doba. 24.11.2021 se nám snad opět otevřou brány Brněnského výstaviště a my se po 2 letech opět podíváme živě na vyvrcholení sezóny toho nejlepšího CSka u nás. Před ani ne měsícem proběhlo offline finále Sazka eLEAGUE, které předčilo veškerá očekávání a nastavilo pomyslnou laťku letošních LAN eventů hodně vysoko, a to i přes technické chyby, které bohužel přišly s updatem. Teď ale přichází právě Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách 2021 s prizemoney 500 000 Kč, z čehož vítěz bere 200 000 a navíc slot v uzavřené evropské kvalifikaci BLAST Premier.

MČR 2017 Source: © Jan Hložek, EPLAYER

eSuba

Sestava:

Dominik "blogg1s" Janita
Lukáš "sAvana" Lintner
Matěj "twist" Petráš
Lukáš "luko" Hrabčík
Martin "Pechyn" Pechoušek

Tomáš "Benq1" Masaryk (tréner)

Česká stálice a pravidelný účastník MČR nebude chybět ani letos. Na MČR se dostali díky letní kvalifikaci a od té doby se tak nemuseli strachovat. Modrá krev v létě prošla obměnou dvou hráčů, do soupisky se přidal mladý Lukáš "savana1" Lintner, kterého si vytáhli jako starplayera z vlastní akademie, a společně s ním se vrátil bývalý člen týmu Martin "Pechyn" Pechoušek. Po vyhrané MČR Tour měli eSubáci poměrně velké problémy navázat – neúspěšná COOL liga pro ně skončila už v základní skupině a v Sazce museli projít do LAN play-off přes čtvrtfinále. Mezitím si ale zvládli připsat vítězství na Orange MSR 2021 a bylo jasné, že se jim na LAN prostředí daří lépe, než na online.

To potvrdili i na ForGames. V semifinále dostali nejsilnějšího soupeře - SINNERS, proti tomu ale zahráli nečekaně vyrovnanou hru, kterou ale ani na jedné mapě nedokázali ukončit a tam prohráli 2x 14:16. Tím zasloužili pozornost a zájem fanoušků a do zápasu o třetí místo už šli jako rozjetý tým, čímž si získali vítězství zápasu proti Entropiq Prague a odnesli si aspoň bronzové medaile. Jak se jim bude dařit na celém MČR uvidíme, cíl je však jasný – ukázat na LAN prostředí svou sílu a donést pro svého trenéra Tomáše "Benq1" Masaryka jeho první MČR trofej, cestu jim ale budou křížit silné celky. I přes to po odehraném mezinárodním LAN turnaji V4 Future sports Festival můžeme říct, že jsou tihle střelci na LANku více než připraveni.

Do turnaje se dostali na poslední chvíli díky MSR a velké naděje do nich vkládány nebyly. Silná skupina A, kterou krom eSuby obsazovaly jména jako SINNERS, ONYX a AGO, vypadala jako konečná zastávka. Právě modří zde ale překvapili, když si v úvodním duelu připsali vítězství 19:16 nad Polskými AGO a den později 2:1 nad ONYX, kteří přitom den předtím porazili naší domácí jedničku SINNERS. Modrá krev tak překvapivě postoupila do hlavního turnaje z prvního místa. Zde se utkali s Německými BIG, proti kterým prohráli Mirage 10:16. Následoval souboj s nynější světovou trojkou, CIS celkem Gambit, kde byla opět problém koncovka a ze stavu 14:4 se stala prohra 17:19. Východní soupeři si s druhou mapou už poradili jednoduše 16:2 a pro eSubu to byla konečná, i tak pro většinu fanoušků odjížděli domů s úspěchem. LAN buff byl na hráčích vidět – přeci jen, Dominik "Blogg1s" Janita hned v prvním zápase nastřílel hned 45 killů. Jak se tahle forma ukáže na MČR je tak jen otázkou, tým modrých ale bude pravděpodobně pasován do jedné z medailových pozic.

Source: © Facebook/V4 Future Sports Festival

GLORE

Sestava:

Samuel "SMK-" Kellner
Tamer "Shinkyy" Ghariba
Martin "StuFF" Opatovský
Jakub "Cr1nged" Křížek
Peter "NaturaL" Turčan

Původně univerzitní celek ESTUBA se dostal pod křídla organizace GLORE a po lehkých personálních změnách se jim začalo dařit. Po bezproblémové 2. COOL lize se dostali k výzvě jménem 1. COOL liga. Tam vůbec nezazářili, ani jediný vyhraný zápas je poslal zpět do baráže, ze které spadli společně s DEFEATERS zpět do 2. COOL ligy. O trochu lépe se jim už vedlo v Baráži na jarní split Sazka eLEAGUE, ze které společně s Dynamo ECLOT postoupili. Jak se jim bude dařit v top 8 sezóny, do které se dostali „za 5 minut 12“ díky bodům za poslední MČR Tour, teprve uvidíme, své fanoušky si ale určitě našli!

Source: © GLORE

Dynamo Eclot

Sestava:

Vít "Noobiq" Pohlot
Filip "K1-FiDa" Dvořák
Vojtěch "Valencio" Mydlař
Adam "ZEDc" Bartko
Lukáš "capseN" Koláčny

Jakub "bfull" Kokoška

Střelci z partnerského týmu Pardubického Dynama se na konci sezóny ukázali parádně. Jejich hráči se dostali na MČR díky vydařené podzimní MČR Tour a spadli tím do prvního losovacího koše. Nehrají vůbec špatně – odnesli si například 3. místo z MSR a v nedávné době třeba vítězství nad Enterprise v Republeague TIPOS, díky čemuž si zajistili postup do play-off. V našem rankingu se tento měsíc probojovali na 4. místo, a to rozhodně zaslouženě. V posledních týdnech porazili nejen české týmy jako eEriness nebo právě Entropiq Prague, ale například také Brazilské MIBR - vyhráli první mapu bo3 série a soupeř zápas vzdal z důvodu účasti v jiné soutěži. 31.října si také zajistili postup do jarního splitu Sazka eLEAGUE, takže se rozhodně budou chtít ukázat i v této soutěži. Jejich novým sniperem je navíc Lukáš "capseN" Koláčný, který si má se svým bývalým zaměstnavatelem rozhodně co říct! Tento match tak může vypadat zajímavěji, než se zdá, a osobně bych ho pasoval do role nejzajímavějšího zápasu úvodu turnaje.

Source: © Facebook/Y-Games Slovakia

Entropiq Prague

Sestava:

Michal "leckr" Kadlíček
Filip "AJTT" Dolenský
Josef "MoriiSko" Maurenc
Simon "KWERTZZ" Horák
Jan "HONES" Urválek

Vojtěch "StormZ" Petr - tréner

Tým Pokerového hráče Martina Kabrhela nezažívá v poslední době šťastné chvilky. Po výměně Capsena nastoupil do sestavy Simon "KWERTZ"" Horák a role AWP se ujal Josef "MoriiSko" Maurenc. Ten se sice své role ujal zodpovědně, i tak ale týmu stále dělá problém se více sehrát. I přes to předvedli slušné umístění v mezinárodním turnaji CEE Champions, čímž si zlepšili náladu po již zmiňovaném ForGames, odkud odcházeli po dvou prohrách 0:2 jako čtvrtí. Na trénink před MČR mají ale ještě nějaký čas, a tak uvidíme, co nám na něm předvedou, s přípravou může pomoct třeba i jejich nový, ale velice zkušený analytik Allan "Rejin" Peterson. Ten s nimi ale pravděpodobně nebude na MČR moct nastoupit jako primární coach, díky politice přenášení banů by se tam mohl opakovat jev z ForGames. Rejin má totiž aktivní ban za coach ban a ani v Sazce díky tomu nemohl nastoupit.

EIQ však aktuálně nemají žádného primárního coache poté, co se rozloučili s Josefem "D0di" Kissem. Na říjnovém eventu k nim jako coach nastoupil jejich performance director Richard "richie" Jarošík, známý spíše jako manažer dřívější PUBG sekce Entropiq. Na MČR by jich podle dostupných informací měl vést Vojtěch "StormZ" Petr.

Source: © Facebook/Entropiqteam

ENTERPRISE Esports

Sestava:

Erik "The Elive" Sith
Robert "manguss" Kasper
David "Forsyy" Bilý
Andrej "Adejis" Kameništiak
Matúš "MATYS" Šimko

Aleksey "Nevar" Voronov

Ambiciozní pětka hráčů, kteří se dostali například do ESEA Premier a zvládli vyhrát letní COOL Ligu se zaslouženě nechala pasovat do pozice české dvojky. Ukázali už, že jsou schopni porazit i SINNERS v BO1 sérii, na Liberecké Hříšníky narazili opět ve finále Sazka eLEAGUE. Po úspěšné první mapě si sice s dalšíma dvěma neporadili, tak jako tak zahráli hezkou hru. O těchto hráčích v černých a bílých dresech se ví, že od odchodu Tomáše "system" Zemka a jeho bratra Roberta "mgnt" Zemka neměli trenéra. Na finále eLEAGUE s sebou vzali náhradního trenéra, kterým pro tento turnaj byl Roman "EMCOR" Jurčák, jež dělal do té doby trenéra druholigového celku Gifted.uRage.

Necelý týden před počátkem MČR přišli ENTERPRISE s oznámením, že jejich řady se rozrůstají o nového trenéra, kterým je bývalý coach celku Trasko, Aleksey "Nevar" Voronov. Zda tenhle zkušený trenér dokáže tým dotáhnout k titulu, který by byl o to utěšující, že mladá dvojka Andrej "Adejis" Kameništiak a Matúš "MATYS" Šimko odehrají své vůbec první MČR, bude jen a jen otázkou jejich připravenosti a přesnosti střelby, která je však u Matyse bezkonkurenční.

I tak mají ENTERPRISE nyní slušně našlápnuto na titul po velice vydařeném turnaji V4 Future Sports Festival, jež jsme zmiňovali už u eSuby. EP začínali ve skupině B s týmy Fiend, Maďarským výběrem v podání většinové části Budapest Five a Wisla Kraków. Turnaj pro ně začal výhrou 16:10 nad Wislou, následoval zápas proti Maďarskému výběru, který si po ztrátě první mapy také pohlídali a zvítězili 2:1. Do hlavní fáze turnaje tedy postupovali stejně jako eSuba z prvního místa skupiny. Z domácích týmů to dotáhli nejdále. V úvodním zápase hlavního turnaje porazili 16:11 Movistar Riders - celek, který vyfoukl SINNERS slot na místo a právě zmiňovaným hříšníkům dělá neustálé problémy. Následoval zápas Winners bracketu proti týmu Entropiq, který prohráli 1:2. Tím přešli do decideru proti Gambit, kterým ale stejně jako eSuba podlehli a s turnajem se rozloučili. I tak je to nejlepší výsledek českého týmu na tomto turnaji a EP už jsou nyní pasováni do role jednoho z favoritů celého MČR.

Source: © Facebook/V4 Future Sports Festival

Sampi.Tipsport

Sestava:

Richard "queztone" Strnátko
Rudolf "Rutk0" Kovalčík
Filip "darberr" Böhm
Tomáš "system" Zemko
Martin "zur1s" Sláma

Sestava seskládaná okolo Richarda "queztone" Strnátka z mladých pušek nešla do sezóny po letí pauze s velkými předpoklady. Už při oznámení nového rosteru mluvil majitel organizace Jakub Jankto o dlouhodobém plánu, ve kterém se počítá s tím, že do konce roku 2021 nebude tým předvádět optimální výsledky. Celek se však postupně začal předvádět ve velké parádě a o tom svědčily i jejich výsledky. Na rozdíl od eSuby postoupili do play-off COOL ligy, dostali se i do čtvrtfinále Sazky, kde je eSuba porazila. I tak to na dlouhodobý projekt nebyly vůbec špatné výsledky a pokud od nich přijde dobrá příprava, mohou na ENTERPRISE stačit, i tak ve svém zápase budou ale v roli outsidera.

Source: © Facebook/Sampi

Sinners Esports

Sestava:

Tomáš "oskar" Šťastný
Jindřich "ZEDKO" Chyba
Max "SHOCK" Kvapil
Adam "NEOFRAG" Zouhar
Sebastián "beastik" Daňo

Tomáš "tomkeejs" Tomka (tréner)

Historicky nejlepší česká sestava, která se nám předvedla v ESL Pro League a jiných velkých soutěžích jde na MČR rozhodně jako favorit. V poslední době nám ale některé tuzemské celky dokazují, že se tým spadající pod Bílé Tygry Liberec dá určitě porazit, pokud najdete jejich slabá místa. Na finále Sazka eLEAGUE měli sice 2x namále proti eSubě, hru si i tak zvládli pohlídat a stejně tak i v samotném finále soutěže proti ENTERPRISE, kde ztráceli z počátku jednu mapu.

Na turnaji V4 Future Sports Festival ale nepotvrdili předpoklady. Začalo to prohrou proti ONYX 11:16, to si ale zvládli ještě napravit výhrou 2:0 nad AGO, což je postavilo znovu proti ONYX, které ale už porazili 2:1. Spolu s eSubou tak postoupili ze skupiny A a v hlavním turnaji je čekal jako první tým Entropiq. Ten jim na Mirage dal drsnou lekci v podobě 16:2 a SINNERS nastoupili do elimination zápasu proti svým věčným přemožitelům z Movistar Riders. Vertigo se Libereckým nepovedlo a po prohře 3:16 přešli na už vyrovnanější Inferno, které ale prohráli 14:16 a s turnajem se tak museli rozloučit. Nedá se to ale rozhodně považovat za neúspěch – důležité je, aby šli hráči na MČR s čistou hlavou a nejočekávanější herní akci roku zúročili všechny zkušenosti, které jim hraní na mezinárodních turnajích dalo.

Source: © Jan Hložek, EPLAYER

eEriness MARVO

Sestava:

Matěj "stinx" Štorek
Patrik "Lastík" Ptáček
Pavel "replay" Vaněk
Dominik "desty" Černý
Dominik "DOCKSTAR" Putirka

Sestava eEriness se nám opět na konci sezóny trochu pozměnila, když se vrátil opět pod „křídla“ této organizace Matěj "stinx" Štorek jako pomyslná spása. Ani přes jeho pomoc se do dalšího splitu Sazka eLEAGUE tento celek nepodívá, na MČR ale nebude chybět stejně tak, jako každý rok už od roku 2011. Do prvního zápasu GSL skupin chytili nejtěžšího možného soupeře a jsou si toho patřičně vědomi, i tak věřím, že se budou snažit soupeře pořádně potrápit a nedat mu zápas zadarmo. Pokud se nestane zázrak a prohrají úvodní duel, jak je očekáváno, mají ještě rozhodně šanci zabojovat o postup v lower bracketu.

Source: © Facebook/Stinx

Zdroj titulnej fotografie: Facebook/Mistrovství ČR v PC hrách

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.