Všechny týmy v LEC aktuálně mohou postoupit, Humanoida s Patrikem čeká boj o všechno

  • 04. 02. 2023 16:30

S novým, rychlejším a atraktivnějším formátem letos přišla LEC. Týmy hrají v první fázi turnaji pouze 9 BO1 zápasů, ve kterých se rozhoduje o tom, pro které týmy split skončí a které budou pokračovat do další fáze turnaje. Za necelou hodinu začíná studio posledního ze tří týdnů, ve kterém se rozhodne o postupujících a vyřazených.

Jediným týmem, který už nemůže vypadnou jsou Vitality. kteří aktuálně drží první pozici a tomu odpovídá i statistická pravděpodobnost na zisk prvního místa. Včelky budou první ve více než padesáti procentech scénářů. Po nich následují BDS, kteří skončí na prvním místě v necelé čtvrtině scénářů.

V poslední čtvrtině situací je na vrcholu jeden z trojice týmů G2, MAD a Heretics. KOI mají jako poslední tým šanci na výhru, ale první bez Tiebreakeru už neskončí. Trojice Fnatic, XL a Astralis už na první místo dosáhnout nemůže. A právě mezi nimi se bude bojovat na opačné straně tabulky.

Excel s českým marksmanem Patrikem budou poslední v necelé polovině scénářů a šance na jejich vyřazení je skoro 85%. Po nich následují Astralis, ti nepostoupí více jak ve třech čtvrtinách scénářů. Ale postup mají jistý pouze Vitality.

Velkou šanci na vyřazení má i vítěz minulého splitu, kterým jsou KOI. Sestava s korejským junglerem Malrangem vypadne ve více než 40% scénářů. Fnatic jsou na tom dosti podobně, ale o pár procent lépe.

Předpokládá se, že vypadnou dva ze čtvř zmíněných týmů, ale to nemusí být podmínkou. V 7% scénářů jsou out Heretics a zároveň je šance přes jedno procento, že už neuvidíme jednoho z čtveřice MAD, SK, BDS a G2. Nehodnotí se kvalita týmu, ale pouze statistická pravděpodobnost.

O tom, kdo už si v zimním splitu nzahraje, se bude rozhodovat dnes, zítra a v pondělí pokaždé od 18:00, s tím, že LEC studio s rozbory můžete sledovat už o něco dříve na twitch kanále LEC.

Zdroj úvodního obrázku: LoL Esports, Riot Games

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.