YGames Pro Series: SINNERS postupujú do Play-Off!

• Dominika Štibľaríková
  • 30. 05. 2024 14:15
Source: X @YGamesSlovakia

Včerajšok odštartoval zápasom skupiny B, kde sa domáci tím SINNERS postavil proti Poliakom z brazylijski luz. Ako už názov článku napovedá, SINNERS ich dokázali poraziť a tak sa prebojovali do Play-off. Nebola to však najjednoduchšia cesta, aspoň nie na prvej mape.

SINNERS 2:0 brazylijski luz

(Nuke 16:14 - Dust2 13:3)

Úvodnú mapu Nuke si pickli Poliaci, ktorým sa celkom darilo, vyhrávali 10:7, no nakoniec z toho bola remíza a šlo sa do predĺženia. To už zase ovládli SINNERS a tak dokázali vyhrať súperov map pick. Nasledoval map pick SINNERS, ktorým bola mapa Dust2, a ktorú SINNERS bez akýchkoľvek problémov dokázali vyhrať a to za krásneho stavu 13:3! SINNERS sa tak prebojovali do Play-Off, na ktoré si ešte musia chvíľku počkať, no a brazylijski luz spadli do lower bracketu, kde ešte majú šancu na postup.

Source: X @SINNERS_Esports

INFINITE 2:0 Illuminar

(Prvá maps 1:0, Mirage 16:13)

Večer si diváci užili len 1 mapu a to z dôvodu, že počas prvej mapy hral tím Illuminar iný zápas, takže sa na prvej mape rovno vzdali. Druhú mapu síce dotiahli do predĺženia, no do úspešného konca už nie. INFINITE tak mali pomerne ľahký postup a Illuminar končí na delenom 15-18. Mieste!

Dnes sú na pláne opäť 2 zápasy, no ani v jednom neuvidíme domáceho reprezentanta.

17:00 - Permitta vs NAVI Junior

NAVI Junior majú relatívne novú zostavu, keďže 3 hráči sa do tímu pridali len pred 10 dňami. Tým pádom nemajú takmer žiadne tímové štatistiky, na rozdiel od tímu Permitta, ktorý má bohatú históriu za posledné 3 mesiace. Aj vďaka tomu je tím Permitta považovaný za favorita zápasu.

20:00 - Rebels vs PERA

Tieto tímy proti sebe už raz stáli a to v Januáry tohoto roka, kedy vyhral tím PERA 13:8 na mape Anubis. PERA má taktiež posledných 5 zápasov win streak, kde zdolali aj tím Apeks. Majú tak pomerne veľkú šancu na úspech aj v dnešnom zápase, len či im nebude chýbať aj to šťastíčko. To sa dozvieme už dnes večer na streame: