YGPS: Cryptova po výměně IGL vítězí! Bude trend pokračovat?

  • 26. 04. 2023 10:00
Zdroj titulní fotografie: Youtube @Y-Games

Skupina C třetí sezóny Y-GAMES PRO SERIES odstartovala svůj první herní den a to hned ve stylu, skupinu totiž ovládl český celek. Jakého scénáře jsme byli svědky, ovlivnily nedávné změny výkon Cryptovy, a co nás čeká druhý herní den?

Cryptova dominuje v plné síle, NaVi Junior zaostává

Úvodní zápas se nesl v duchu souboje ostravské reprezentace proti bývalé soupisce polských Honoris, kteří zde přes nedávné změny v Cryptově (bench IGL "MAXX", příchod IGL "kinzo") měli papírově roli favorita.

Cryptova 16:14 ex-Honoris

(Ancient)

Duel byl vyrovnaně napínavý až do samého konce, ve 13. kole musel být dokonce hráč týmu ex-Honoris, Kamil "Sobol" Sobolewski, kvůli technické chybě nahrazen trenérem, Vincentem "VinS" Jozefiakem. Zápas však pokračoval ve stejném tempu a nebylo jasné, kdo vyhraje. Vše rozhodlo až poslední kolo, kde vítězství Cryptovy bylo rozhodnuto až díky Kinzovi, který s pouhými 2 HP dokázal zvítězit clutch 2vs4 a zápas tak ukončit v jeho prospěch. Jde o pouhou shodu náhod, anebo nedávná změna napomůže Cryptově zazářit ve velkém?

DOMINATION ESPORTS 16:14 NaVi Junior

(Mirage)

Souboj mezi akademickým týmem NaVi a maďarských DOMINATION ESPORTS návazal na trend, o vyrovnanost totiž opět nebyla nouze a zápas opět skončil skórem 16:14, a to ve prospěch Maďarů.

Cryptova 2:0 DOMINATION ESPORTS

(Ancient 16:14, Inferno 16:9)

Do třetice všeho dobrého, Cryptova si svůj postup opravdu vybojovala zuby nehty, svou druhou pondělní mapu, tedy první v sérii BO3, si totiž opět dočinila nejvyrovnanějším možným scénářem, 16:14.

Přechod na pick rivalů, Inferno, nehrálo Maďarům příliš do karet. První tři kola šla rovnou do banky ostravské Cryptovy, v první polovině však ještě pobrali své síly a snažili se Cryptově zkazit své plány. Po výměně se DOMINATION odtrhl a nestihl včasně zareagovat, zakončeno 16:9.

Kdo z koho aneb kdo uzavře skupinu C?

Středa opět přichází ve znamení uzavření skupiny. V úvodním Loosers matchi od 17:00 zahlédneme souboj ex-HONORIS vs. NAVI Junior, skupinu potom zakončí rozhodující zápas o postup do PLAY-OFF, kde momentálně vyčkává maďarská sestava DomiNation esports.

Týmy pak na 3. a 4. místě ještě dostanou poslední šanci v rámci LAST-CHANCE, která se bude hrát po skončení základních skupin.

94e78b20-92e8-4f25-bb50-3057d08a9c40.jpg

Dosavadní výsledky skupin YGPS-3 Source: Yzone.sk

Kompletní harmonogram skupin Y-GAMES PRO SERIES

Složení skupin a herní časy:

  • Skupina A – 10.4. + 12.4. – Postupující: NTK a Ignis Serpens

  • Skupina B – 17.4. + 19.4. – Postupující: sYnck a Sampi.Tipsport

  • Skupina C – 24.4. + 26.4. – Cryptova, NaVi Junior, Honoris, DomiNation eSports

  • Skupina D – 1.5. + 3.5. – B8, Entropiq, Budapest Five, BRUTE

  • PLAY-OFF INVITES – SINNERS, BIG Academy, Dynamo Eclot, Astralis Talent

Čerpáno z portálu YZONE.sk

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.