YGPS: SINNERS válí, Enterprise pohořeli a obhájce titulu končí

  • 24. 05. 2023 15:00
Zdroj titulní fotografie: YouTube @Y-Games

Úterní pokračování osmifinálových utkání přineslo velmi zajímavé duely. Tuzemští zástupci zažili jak bezproblémový úspěch, tak i zklamání. Loňský vítěz a tedy obhájce se potýkal s překvapivým neúspěchem.

Astralis Talents 2:0 ENTERPRISE

(Ancient 16:8, Mirage 16:8)

Domácí tým ENTERPRISE se na úvod postavil proti favorizovaným talentům z Astralis a jejich vzájemný souboj by se dal přirovnat k souboji mezi Davidem a Goliášem. Bohužel se předpověď neúspěchu pro tým ENTERPRISE naplnila.

Do zápasu s Astralis Talents nastoupili ENTERPRISE s náhradou ve formě Roberta "manguss" Kaspera, který vystřídal Tomáše "system" Zemka.

Úvodní mapu a pick Astralis, Ancient, otevřeli Dánové hned ve vedení v první polovině s bilancí 11:4. Navzdory snahám ENTERPRISE o obrat, Astralis jim příliš nedovolili se prosadit a převzali tak svůj pick ve svůj prospěch 16:8.

Po přechodu na pick ENTERPRISE, Mirage, byla ve vzduchu cítit naděje. První polovina se nesla ve vyrovnaném duchu. Bohužel po výměně stran se konal obdobný scénář jako na mapě první, a tak jejich hra s ohněm tímto skončila. ENTERPRISE se tak přidává k týmu Sampi a na turnaji končí.

SINNERS 2:0 PGE Turów

(Vertigo 16:9, Ancient 16:6)

Jak bylo předpovězeno a jak se dalo čekat, tak se stává skutečností. Domácí tým SINNERS si s polským soupeřem PGE Turów hravě poradil a nepotýkal se s příliš žádnými většími potížemi.

Na první mapě, Vertigo, si SINNERS na svém picku vytvořili vedení s bilancí 10:5 v první polovině. Po výměně stran se nesetkali s žádnými většími problémy a dokázali zápas relativně snadno dovést až do potřebného 16. bodu.

Na Ancientu SINNERS předvedli téměř totožný scénář a do druhé poloviny vzešli opět ve vedení 10:5. Po výměně stran se jejich soupeř zmohl už pouze na jediné kolo a SINNERS tak úspěšně postupují do pondělního semifinálového boje, kde se utkají s polskou skvadrou Ignis Serpens.

b1c2e5be-1302-4424-acdf-a9ff15f5bfc7.png

Dosavadní dovednostní tabulka jednotlivých hráčů Source: YZONE.sk
DomiNation esports 2:1 BIG Academy

(Anubis 14:16, Ancient 16:11, Mirage 5:16)

Obhájce letošního titulu, BIG Academy, se setkává s nečekaným zvratem. Ti nakonec doplatili na důsledky posledních změn ve své soupisce, kdy byl hráč AWP Marcel "hyped" Köhn povolán do A-týmu s náhradou Efekana "S3NSEY" Topalogluema.

Bitva to byla vyrovnaná. Pokud by talenti z týmu BIG nezaváhali na svém picku, Anubis, nemuselo ve výsledku dojít ani k rozhodující třetí mapě. DomiNation esports však ukázali své kvality a převzali tak dominanci ve svůj prospěch, což znamená konec pro BIG Academy na tomto turnaji.

Nyní je tedy zcela jasné, že třetí sezóna Y-GAMES PRO SERIES bude mít naprosto nového šampiona.

Výstřižek.PNG

Pavouk třetí sezóny YGPS ke dni 24. 5. 2023 Source: Liquipedia

Veškeré dění z Y-GAMES PRO SERIES 3 sleduj živě

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.