Zápasy v CS2 budou dle všeho pouze na 13 vítězných kol, stejně jako ve Valorantu

  • 17. 08. 2023 14:20
Zdroj titulní fotografie: Twitter @aquaismissing

Aktualizace ze 15. srpna v rámci omezeného testování CS2 přinesla více než jen představení nové mapy a úpravu dýmovnic, jak by se mohlo na první pohled zdát. Úniky ze serverového backendu odhalily zásadní změny, které naznačily, jak by mohl plnohodnotný hodnocený režim v CS2 v budoucnu vypadat - a fanoušci hry VALORANT budou s novým formátem až příliš dobře obeznámeni.

Důvěryhodný informátor Aquarius odhalil změny krátce poté, co Valve zveřejnilo aktualizaci, v níž se kupodivu poprvé od zahájení omezeného beta testování CS2 vypnul kompetitivní a soukromý matchmaking. Běžná hodnota "mp_maxrounds", která historicky byla v soutěžním režimu vždy nastavena na 30, byla dle všeho upravena pouze na 24 - tedy "MR12" místo klasického "MR15".

Nemůžeme s jistotou vědět, zdali se změna nalezená v kódu hry udrží, avšak pro Counter-Strike by to po více než deseti letech, kdy běžel na hodnotě MR15, znamenalo obrovskou změnu.

Tehdy při oficiálním vypuštění VALORANTu byl spoustě příchozím hráčům formát MR12 novinkou, faktem však je, že existuje dokonce déle než CS:GO samotný. Eletronic Sports World Cup v roce 2004, který se hrál na Counter-Strike 1.6, byl posledním turnajem, který používal formát MR12, než Valve přešlo na dosavadní MR15, jak ho můžeme znát dnes.

I když to tehdy nějakou dobu trvalo, než si hráči na formát MR12 zvykli, získal si své zájemce a stává se čím dál více oblíbeným. Argumentuje se, že tento formát je snazší pro hráče i diváky. Nicméně část úspěchu tohoto formátu spočívá v tom, že Riot Games vytvořil svou vlastní ekonomiku zbraní. Převést aktuální hodnocený režim na formát MR12, ale zachovat stávající ekonomický systém CS:GO, by znamenalo významnou změnu toho, jak přistupovat k hře, například by se zvýšila důležitost pistolových kol. Vyžadovalo by to v praxi určitý čas, než by se hráčská základna na tento formát adaptovala, zdali vůbec.

Úniky také odhalily zavedení prodloužení. Tato funkce byla dosud dostupná pouze při zápasech na serverech třetích stran, jako jsou například FACEIT či ESEA. Prodloužení bude dle posledních úniků dostupné pouze v novém herním režimu Premier, přičemž se prý prodlouží "freeze time" na začátku každého kola na 20 sekund z původních 15 a bude také disponovat celkově čtyřmi 30sekundovými timeouty. Nakonec to pak vypadá, že bude zakázána i možnost vyhledávání zápasu pouze při 4členném lobby.

Formát krátkého kompetetivního módu MR8, zavedený v rámci operace Riptide v září 2021, pak zřejmě vymizí nadobro.

Zatím však není nic potvrzeno a společnost Valve se k těmto únikům dosud veřejně nevyjádřila. Dle všeho však rozuzlení celé situace ohledně úniků za poslední dobu vyjde najevo dříve, než bychom si možná mohli myslet.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.