Zpočátku Viktorkaa, a teď končí i CzechCloud, oznamuje Entropiq

  • 27. 12. 2023 15:00
Zdroj titulní fotografie: Wikitubia

Již uplynulo několik dní od jedné z nejhorších tragédií na našem území. V takových situacích je zvláště důležité si uvědomit, že komunikace a mediální obsah ve veřejném prostoru vyžaduje mimořádnou obezřetnost a citlivost. Bohužel, mnoho mediálních subjektů, včetně těch esportových, nedostatečně zhodnotilo vážnost situace, což nyní má své konsekvence.

Ve světě esportu se situaci zpočátku pokusila zhodnotit Viktorie „Viktorkaa“ Hlaváčková, která na svém Instagramovém profilu tragédii nevhodně okomentovala slovy: „Tak ještě, že jsem streamerka a do školy nemusím“. Sice se po incidentu upřímně omluvila, ale to nestačilo a esportová organizace Entropiq s ní posléze rozvázala spolupráci.

Nařčen byl i známý streamer Petr „CzechCloud“ Žalud, který byl v rámci svého tradičního živého vysílání již o něco opatrnější, a tak prozatím trestu unikl. „Chtěl bych se omluvit za některé momenty z dnešního streamu, na kterém jsem nereagoval vždy úplně vhodně. Jsem z momentální situace šokovanej úplně stejně jako vy a za ty nevhodné momenty se omlouvám,zpětně komentoval na sociální síti X.

I přes předchozí události má celá situace dohru. Esportová organizace si znovu přezkoumala celý průběh událostí a téměř po 6 dnech učinila rozhodnutí přehodnotit své původní stanovisko. Bylo zřejmé, že některé komentáře ze strany CzechClouda byly sporné a úryvky z nich se rychle rozšířily po internetu. V důsledku toho se organizace Entropiq rozhodla ukončit spolupráci nejen s Viktorií „Viktorkaa“ Hlaváčkovou, ale nakonec po 3leté spolupráci i s CzechCloudem.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.