Fantázia! Frozen vo finále EPL proti NAVI

• 01. 10. 2023 07:00
Frozen v drese MOUZ Source: ESL

Osemnásta sezóna ESL Pro League pozná svojich finalistov. Frozen si o titul zahrá proti NAVI.

NAVI stále bez straty mapy

NAVI sú jednou z najdominantnejších organizácií už od počiatkov CS:GO. Na druhú stranu, Monte sa na top priečky dostalo až tento rok. Aj do samotného zápasu sa Monte postavili v roli vyzývateľa.

Semifinále 18. sezóny EPL otvorila mapa Anubis. NAVI sa po slabšom úvode podarilo dohrať vyrovnaný polčas, no čo je dôležitejšie, po výmene strán napriek prehratým pištoľkám chytili slinu a na CT sériou vyhratých kôl zvíťazili 16:12.

Mirage sa niesla v podobnom duchu. Monte sa chopili prvých kôl a polčas vyhrali 9:6, na CT strane však NAVI boli neúprosní a pustili iba jedno kolo. 16:10 pre NAVI

NAVI na EPL S18 stále bez straty mapySource: ESL

Frozen po štyroch rokoch opäť vo finále

Do semifinále ESL Pro League sa prebojoval aj MOUZ, ako inak, spolu s frozenom. V Play-Off čelili MOUZ naozaj náročným súperom a ENCE tu nebol žiadnou výnimkou.

MOUZ si pickli Mirage, na ktorej začali na T strane. A že im to aj strieľalo! Prvý polčas vyhrali 10:5. Po výmene strán sa na T side darilo aj ENCE a pomaly, ale isto, začali doháňať. MOUZ si to však napokon ustrážili a za stavu 16:13 brali prvý set.

Vertigo sa vyvýjalo podobne. Na T side vyhrali MOUZ 9:6, po výmene strán však ENCE, akoby vymenili baterky. Na T strane sa im nepodarilo vyhrať len dve kolá, čím si za stavu 16:11 vybojovali decider na Nuke.

Tam už nebola dominantná T strana, ale CT. MOUZ chytili momentum v skorej fáze hry a zvalcovali súpera 11:4. Pridajme k tomu vyhraný úvod druhého polčasu a finalistu máme na stole. MOUZ zvíťazili 16:8.

Frozen ako stálica tímu MOUZ už zažil, aké je to vyhrať ESL Pro League. Bolo to v desiatej sezóne, pred štyrmi rokmi. Pamätajú si to aj jeho súperi, s1mple a b1t. Oni sa z triumfu tešili v štrnástej, ešte coronovej sezóne "CS:GO Ligy Majstrov". Zvyšných 7 hráčov budú vo finále EPL debutovať.

O majstrovi 18. sezóny ESL Pro League sa definitívne rozhodne dnes, 1.10., 16:00.