Konec Majoru, začátek změn. Veterán po boku STYKA končí v Apeks definitivně

  • 24. 05. 2023 10:00
Zdroj titulní fotografie: BLAST.tv/Michal Konkol

Poslední CS:GO Major v Paříži je již minulostí. Tým Apeks, kterému se společně s Martinem "STYKO" Stykem nakonec podařilo probojovat se až do semifinále samotného, teď však nemine definitivní dokonání interní změny, která vyšla najevo již 2 měsíce zpět.

Jak jsme vás již dříve informovali , v březnu tohoto roku došlo ke změně trenérské pozice v týmu Apeks. Tehdejšího trenéra Påla "Polly" Kammena přeobsadil polský kouč Jakub "⁠kuben⁠" Gurczynski a původní trenér se nabídl jako jeho asistent. Teď však došlo k situaci, kdy smlouva s Pollym nebyla nádale prodloužena, a tak po 4 letech končí v Apeks definitivně.

DSC03442.jpg

Pål "Polly" Kammen Source: Gamer.no

Od hráče po trenéra aneb 4leté formování Apeks

První souvislosti Pollyho s Apeks se začínají datovat k roku 2019, když se k týmu přidal jako plnohodnotný hráč. Později se však začal angažovat jako trenér a na této pozici setrval až donedávna s výjimkou krátkého období, kdy zaskakoval za aktivní sestavu v roce 2020.

V trenérském týmu sehrál klíčovou roli při důležitém zotavení týmu z obtížného období a jeho práce měla vysoký vliv na vývoj moderních Apeks, takových, jak je můžeme znát dnes. Toto období je spojováno s tehdejší spoluprací s francouzskou legendou, Richardem "shox" Papillonem, která však byla v září loňského roku kvůli špatným výsledkům nakonec stažena a prošla změnami.

Výstřižek.PNG

Změny na soupisce Apeks od roku 2019 Source: HLTV

Norský coach na závěr ve svém Twitterovém prohlášení zdůrazňuje svou touhu a motivaci s ohledem na blížící se vydáním CS2 v trenérské roli pokračovat. Vyjadřuje také svou otevřenost a vyzívá týmy, které hledají zkušeného trenéra, aby ho zkontaktovaly.

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.