TOP15 2021: capseN #12

  • Sebastián Soroka
  • 15. 01. 2022 19:00

IG_HRAC_capsen.png

Lukáš "capseN" Koláčný si oproti minulému roku polepšil o jednu priečku!

Zmena prostredia a bohatá žatva! Lukáš "capseN" Koláčný sa ako sniper musel počas roka 2021 popasovať aj s neľahkými situáciami. Po tom čo s Entropiq Prague vletel do sezóny so statusom česko-slovenskej dvojky a dokázal vyhrať zopár turnajov, či zozbierať niekoľko cenných kovov, prišla tvrda rana. Rodák z Brna sa ocitol na lavičke náhradníkov s neistotou ohľadom jeho ďalšej budúcnosti. Z patovej situácie ho vytiahli Dynamo Eclot, kde úspešne obstál trial a následne sa vypracoval na popredného člena tímu, v ktorom môžu jeho spoluhráči aj počas krízových situácii nájsť oporu. Hájiť farby tejto organizácie bude aj v roku 2022.

Ahoj, capseN. Rok 2021 je za nami, ako si si ho užil?

Když se podívám celkově na tento rok, tak dopadl dost dobře oproti třeba minulému. Hodně jsem se toho naučil a zlepšil se jako hráč i člověk. Samozřejmě ten rok mohl být lepší, ale to už neovlivním, takže to neřeším, ale jsem celkem spokojený.

V prvom polroku si bol súčasťou organizácie Entropiq, kde neskôr zavítala aj ruská CS:GO zostava. Ako si vtedy vnímal tento krok zo strany vedenia?

Byl to pro nás s klukama dost velký šok a určitě nám to na sebevědomí nepřidalo (smích). Ale je to něco s čím se člověk prostě musel smířit, pro organizaci to byl skvělý krok.

V EIQ Prague ste mali výsledky, ktoré vás na dlhú dobu katapultovali do pozície česko-slovenskej dvojky. V Európe sa vám už ale nedarilo tak preraziť. Ako sa spätne pozeráš na toto obdobie?

Mám na to asi trochu jiný názor. Nemyslím si, že se nám úplně nedařilo, spíš bych řekl, že jsme měli docela smůlu, než že bysme třeba underperformovali. Spoustu věcí jsme také nemohli hrát a v evropě je prostě každá šance strašně cenná, jak jsem později zjistil v Eclot. Stačí jedna výhra, jeden povedený turnaj a ocitnete se tam, kde potencionálně chcete. Pokud jste kvalitní tým, kterých u nás pár je, a máte dostatek šancí, je to jen o trpělivosti a váš čas přijde. My jsme těch šancí prostě měli méně a o to těžší bylo je využít. A další věc je, že člověk nemůže prostě pořád vyhrávat a některé turnaje to samozřejmě odnesou. Velký focus jsme měli hlavně na domácí scénu a podle toho to pak ve výsledku vypadalo.

Capsenove K/D počas roka 2021

Následne prišiel pre teba bench. Čo ti vtedy prebiehalo hlavou, keď si bol posadený na lavičku s neistotou ohľadom tvojej ďalšej budúcnosti?

Já vždycky říkám, že čas vše ukáže. Každý si může udělat na tu situaci vlastní názor, už uběhlo spoustu času. Jsem rád, že už tehdy mě většina lidí podporovala a sympatizovali se mnou, dost mě to podrželo a upřímně jsem to nečekal. Ve finále, ale když se na to podívám zpětně byl to krok kupředu v mojí kariéře. Tehdy to ale hodně bolelo a nepřál bych nikomu jít na bench, je to horší jak kick.

Prišla ponuka od Dynamo Eclot, kde si úspešne obstál trial. Aký vplyv na teba mala zmena prostredia a spoluhráčov?

Těšil jsem se, že budu mít konečně šanci ukázat na plno, co jsem se za ten rok a půl v Entropiq naučil. Když mě kontaktovali Eclot, věděl jsem, že to může být perfektní nabídka, hráli dost uvolněně, takže by mě nikdo nesvazoval ve hře jak v předchozím týmu. Nové prostředí i nový kolektiv mně zase dal trochu jiný pohled na svět i na CSko a člověk se takhle má šanci pořád učit. Nakonec to dopadlo daleko lépe, než jsem tehdy čekal.

S DNE ste následne na jeseň/zimu pozbierali niekoľko pódiových umiestnení, či už na online alebo offline eventoch. Ak by si mal vybrať highlight tvojho pôsobenia v ich drese, ktorý by to bol?

Nejvíce si cením postupu z Pinnacle Relegations, byl to turnaj, který nám otevřel dveře do Evropy. Krásných momentů bylo plno, ale spíše si pamatuji ty IRL než herní. Kluci jsou fajn parta a s Vítkem (noobiqom - pozn.red.) se člověk nikdy nenudí.

Na MČR ste aj napriek dobrým výkonom obsadili „iba” štvrtú priečku. Berieš to ako úspech? A ako vnímaš to, že tretikrát po sebe si na MČR LANke odchádzal domov s „bramborou”?

Beru to jako neúspěch, ale už jsem si zvykl (smích). Každé LAN MČR jsem skončil stejně čtvrtý a každé MČR jsem měl taky půlku týmu nemocné. Bohužel tohle MČR tomu nebylo jinak a především kvůli zdravotním problémům jsme bohužel neuhráli lepší výsledek. Více mě ale mrzí, že kvůli MČR a právě těmto problémům jsme prohráli evropské turnaje, které bychom za jiných okolností zahráli lépe.

Capsenove turnaje a štatistiky, prepnite si na druhý hárok, kde nájdete rozšírené štatistiky

V čom aktuálne vidíš svoje najväčšie nedostatky, na ktorých by si chcel popracovať?

Pokud se chci dostat na vrchol musím zlepšovat vše neustále. Snažím se pracovat na všech aspektech, které mohou ovlivnit můj performance.

V minuloročnom rozhovore si spomínal, že sa snažíš sústrediť na veci mimo CS:GO, ktoré tvoju hru ovplyvňujú. Podarilo sa ti to naplniť?

Řekl bych, že tohle “novoroční předsevzetí” se mi povedlo definitivně splnit. Moje výkony se dost zlepšili díky spolupráci s mentálním coachem a celkově jsem si prožil dost závažných životních situací za posledni dva roky, které mi dovolili vyrůst jako člověk.

Si zatiaľ spokojný s tvojim doterajším kariérnym rastom. Je niečo, čo by si možno v minulosti zmenil?

Nemám žádné výčitky, kdybych v minulosti udělal něco jinak, dnes bych taky mohl být někdo jiný, ať už lepší nebo horší. Jsem spokojený se svým životem a v tomto kontextu i se svojí kariérou. Moje herní cíle jsou zatím z velké části nenaplněné, ale v Eclot jsem se ke svým snům přiblížil více, jak kde jinde. Mám zdravou rodinu, která mě podporuje a to je nejdůležitější.

Je niečo, čo by si chcel na záver odkázať?

Chtěl bych poděkovat všem kdo mně i Eclot fandí a eplayeru za nominaci. Pokud by vás více zajímalo něco o mně, můžete mně sledovat na twitteru, instagramu nebo youtube kanále (smích).

capseN a jeho sociálne siete:

Prečo je capseN 12.najlepším hráčom za rok 2021:

V roku 2021 si capseN prešiel zmenou tímu. Každopádne v Entropiq Prague a rovnako aj v Dynamo Eclot dokázal zbierať úspechy. Pri jeho hodnotení sme nemohli prehliadať fakt, že sa konzistentne hýbal v zelených číslach. Veľkú rolu zohral aj jeho impact a rola v tíme. V Entropiq Prague získal nejedno umiestnenie v TOP3 a k tomu podával spoľahlivé výkony. Jeho bench neskôr zamával s formou tohto tímu, naopak Dynamo Eclot jeho príchod do značnej miery pomohol a aj vďaka nemu mali na jeseň reprezentanti červeno-bielych farieb bohatú žatvu. To poukázalo na capseNovu dôležitosť.

Nepochybne tak v oboch zostavách patril ku kľučovým postavám. Nechýbal de facto na žiadnom podstatnom turnaji, ktorý sa v česko-slovenskom regióne konal a odohral aj slušnú porciu zápasov v Európe. Jeho impact, čísla, adaptácia a úspechy boli hlavnými dôvodmi prečo sa katapultoval pred niektorých svojich kolegov z CS:GO scény a aj preto si oproti minulému roku polepšil o jednu priečku. Kameňom úrazu toho prečo nedosiahol vyššie umiestnenie je ten, že aj napriek veľkej zápasovej iniciatíve, ktorú v uplynuloch 12 mesiacoch absolvoval, mu stále v jeho zbierke chýbal úspech alebo heroický výkon, ktorí dosiahli hráči pred ním.

Source: Facebook/Mistrovství ČR v PC hrách

Ohodnotit

0

Komentáře

Pro vložení komentáře se musíte přihlásit.